کد خبر: 2050

بهره برداری از ششمین سامانه 5 کیلو واتی برق خورشیدی خانگی استان کردستان آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر، هیوا لهونیان گفت:در راستای اجرای خرید تضمینی برق تولیدی از نیروگاههای تولید برق خورشیدی زیر یکصد کیلو وات و منصوبه توسط متقاضیان بخش خصوصی,ششمین سامانه 5 کیلوواتی خورشیدی سنندج توسط متقاضی بخش خصوصی,خانگی وارد مدار شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان افزود: هزینه ی ساخت این نیروگاه 320 میلیون ریال بوده که در شهر شهرک ساحلی سنندج پس از بررسی و نظارت لازم به شبکه متصل شده است و براساس قراداد منعقد شده مقرر است برق تولیدی این نیروگاه به مدت ۲۰ سال با قیمت مصوب هر کیلووات ۸ هزار ریال به علاوه ضریب افزایش سالیانه به صورت تضمینی از سوی وزارت نیرو خریداری شود.

وی یادآور شد: براساس محاسبات انجام شده، این سامانه ماهیانه حدود 6 میلیون و 500 هزار ریال برای مالک درآمد دارد.

لهونیان تأکید کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی استان کردستان و تابش مناسب نور خورشید و نیز هزینه پایین نصب و راه اندازی، سرمایه گذاری در سامانه های انرژی خورشیدی کاملا منطقی و مقرون به صرفه میباشد و انتظار می رود شهروندان از این بستر و فرصت مناسب استفاده بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص شرایط لازم برای ثبت نام و راه اندازی سامانه های خورشیدی به داشتن حداقل مساحت 60 مترمربع فضا ترجیحا ملکی,داشتن سقف آزاد بدون سایه ‌ داشتن انشعاب اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خاطر نشان کرد: حداکثر ظرفیت نصب سامانه های خورشیدی با توجه به ظرفیت انشعاب برق مشترک، تا سقف 100 کیلووات می باشد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لازم می توانند به دفتر مدیریت مصرف حوزه ستادی یا مدیریت توزیع برق شهرستان های تابعه مراجعه نمایند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر