کد خبر: 2056

مدیرکل کمیته امداد کردستان خواستار ترویج صدقات الکترونیکی و پرداخت صدقات از این طریق شد.

به گزارش کردستان خبر، محمدرسول شیخی زاده در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان که به مناسبت روزخبرنگار در سنندج برگزارشد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت:این قشر رسالت خطیر  ومهم برعهده داشته و چشم بینا و زبان گویای جامعه و قشر محروم هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان نگاهی به عملکرد سال گذشته این نهاد در استان داشت و گفت:در سال 96 در مجموع بیش از 30 سرفصل کاری کمیته امداد در همه موارد عملکرد داشته و بیشتر توجه در این مدت به بحث کمک معیشت و درمان مددجویان بوده است  و مبلغی بالغ بر 242 میلیارد تومان اعتبار برای رسیدگی به وضعیت  محرومین استان هزینه شد.

شیخی زاده اولویت امسال کمیته امداد کردستان را مسکن و اشتغال عنوان داشت و افزود: حدود 90 درصد اعتبارات هم جذب شده است.

وی با بیان اینکه مسکن روستایی یکی دیگر از سرفصل‌های خدمت است که کمیته امداد در این بخش نیز حضور فعال دارد، گفت: ساخت هزار واحد مسکن مددجویی طی سال جاری با مشارکت کمیته امداد و سپاه پاسداران در ده شهرستان می باشد که در مرحله اول در شهرستان‌های سنندج، سقز، دیواندره، بیجار و قروه انجام شده است و در 5 شهرستان باقیمانده نیز طی هفته آینده کارهای برنامه‌ریزی به پایان می یابد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرستان، شرط دریافت این خانه ها را نداشتن مسکن و یا نداشتن مسکن مناسب برای مددجویان ذکر کرد و افزود: برای احداث هر واحد 35 میلیون تومان برآورد شده که 4 میلیون برعهده مددجو، 5 میلیون سهم سپاه، سه میلیون سهم بنیاد برکت و مابقی نیز بر عهده کمیته امداد برای هر واحد مسکونی 50 متر مربعی می باشد.

شیخی زاده با اشاره به اولویت بعدی کمیته امداد طی سال جاری گفت:در بحث اشتغال کمیته امداد استان از طریق صندوق ولایت 18 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال را در اختیار مددجویان می دهد و 39 میلیارد تومان نیز تسهلات بانکی نیز به این بحث اختصاص دارد که در  این منابع بانکی نیز شامل بیکاران نیازمند و فاقد شغل نیز می شود.

وی در ادامه به بحث صدقات و حمایت از ایتام اشاره داشت و گفت:  طرح هر خانواده کردستانی حامی یک یتیم تا حدودی اجرایی شده است و بحث زکات نیز امروزه  پرداخت صدقات الکترونیکی در اولویت است روش هایی نظیر صدقه پیامکی از طریق ارسال کدussd   و با شماره گیری کد #۸۷*۸۸۷۷*  که مخصوص کمک به نیازمندان استان کردستان است و اپلیکیشن های موبایلی که تمایل کمیته امداد امام خمینی(ره) به سمت صدقات الکترونیکی، پیامکی و اپلیکشن های مختلف است.

 

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در پایان با توجه به پیش رو بودن عید قربان و جشن عاطفه ها خواستارهمراهی و اطلاع رسانی خبرنگاران در این اعیاد همانند سالهای گذشته شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر