کد خبر: 2057

40 فعالیت در 20 مرکز ثابت و4 مرکز سیار روستایی کانون در استان به جامعه هدف ارائه می شود.

به گزارش کردستان خبر، سهیلا شیخی امروز در نشستی با خبرنگاران گفت:جامعه هدف کانون کودکان ۷ تا ۱۸ سال و تمرین مهارت زندگی شعار امسال برنامه های  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

وی  با بیان اینکه متولیان فرهنگی باید به کودکان و نوجوانان چگونه در جامعه زندگی کردن را اطلاع رسانی کنند، عنوان کرد: هدف ما در کانون این است که کودکان و نوجوانان را آگاه کنیم که از زندگی خود بهره ببرند.  

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان از عضویت ۳۸ هزار و ۴۳۲ نفر از کودکان و نوجوانان کردستانی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبرداد و افزود: 40 نوع فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی در 20 مرکز ثابت و چهار مرکز سیار روستایی کانون در استان به جامعه هدف ارائه می شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان ادامه داد: هر کتابخانه سیار 20 روستا را تحت پوشش خود قرار می دهد و این گونه کودکان روستایی هم از برنامه های ما بهره مند می شوند.

شیخی با بیان اینکه مراکز سیار روستایی در شهرستان های مریوان، بانه، سقز و قروه قرار دارند، اظهار داشت: این مراکز کفاف جمعیت کودکان و نوجوانان این مناطق را نمی دهد و در صدد هستیم که آن را افزایش دهیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان افزود: برای راه اندازی یک مرکز سایر روستایی جدای از اعتبارات کشوری حداقل به 2 میلیارد ریال اعتبار استانی نیاز است.

وی با بیان اینکه در این کانون زبان های مختلف انگلیسی، آلمانی، فرانسه، عربی و فارسی آموزش داده می شود، افزود: این مرکز در ساختمانی چهار طبقه احداث شده که یک طبقه آن مجتمع فرهنگی و هنری و سه طبقه دیگر کانون زبان می شود.

شیخی با اشاره به اینکه فعالیت‌های کانون در سه محور فرهنگی، هنری و ادبی ارائه می‌شود، افزود: فعالیت ادبی ما شامل دو بخش فعالیت حضوری و مکاتبه‌ای در زمینه شعر و داستان نویسی است.

وی با اشاره به تدابیری برای جذب مخاطبان اظهار داشت: در یکی از مراکز کانون در سنندج مرکز علوم و نجوم راه اندازی شده که در آن گنبد آسمان نمایی مستقر و رصد آسمان را در آن انجام می‌دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت :در مراکز فراگیر کانون استان کردستان امکان حضور بچه‌های کم بینا، نابینا، کم‌شنوا، ناشنوا ودارای نیازهای ویژه در این مرکز در کنار دیگر اعضا کانون فراهم شده است. که مربیان مجرب برنامه های متنوعی را برای این اعضا برگزار می کنند تا بتوانند همراه با همسالان خود رشد کرده و به فعالیت های گروهی بپردازند.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر