تا ۲۰ مردادماه 97 ادامه دارد؛

کد خبر: 2058

نمایش آثار هنری هنرمندان کارتونیست ۶۴ کشور جهان تا ۲۰ مردادماه در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج ادامه دارد.

به گزارش کردستان خبر، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: سال گذشته به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و گروه هنرهای تجسمی روایت فتح مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر با عنوان «پایان یک داعش» برگزار شد که در آن ۸۷۰ هنرمند از ۶۴ کشور جهان با ارسال ۲۱۲۰ اثر حضور پیدا کردند.

وی افزود: در این مسابقه نیز هنرمندان کردستانی حضور پررنگی داشتند و آثار دو هنرمند کارتونیست کردستانی، وحید رحیم‌بخش از شهرستان قروه و آزاد محمدی از سنندج به بخش نهایی و نمایشگاهی این جشنواره راه یافتند.

وی با اشاره به توانمندی بالای هنرمندان کارتونیست استان تصریح کرد: از چند سال گذشته با توجه دادن به این هنر و تاسیس خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری کردستان با مشارکت و حضور بسیار خوب هنرمندان توانمند در کنار کشف، جذب و پرورش استعدادهای جوان، شاهد روند رو به رشدی در این هنر بسیار مهم و تأثیرگذار در استان بوده‌ایم که حضور و موفقیت هنرمندان کارتونیست کردستانی در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی مؤید این موضوع است.

مرادی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: یکی از مهم‌ترین عرصه‌های کاربردی و پراهمیت در جهان امروز نقش و جایگاه ویژه‌ای است که خبرنگاران برعهده دارند و قطعا یکی از حرفه‌ای‌ترین و خطیرترین مشاغل را حرفه خبرنگاری باید دانست.

وی درخصوص این نمایشگاه و هم‌زمانی آن با روز خبرنگار افزود: آنچه که باید به آن اذعان داشت این است که در کنار نبرد سنگینی که در جهت نابودی داعش در کشورهای عراق، سوریه و... توسط نیروهای نظامی به انجام رسید، حضور باصلابت خبرنگاران و پیام‌رسانان عرصه‌های مختلف خبری در انعکاس سریع پیروزی‌ها و حضور در خط مقدم جنگ از عوامل تسریع‌بخش پیروزی جبهه حق بر باطل بود و در این راه در کنار شهدای نظامی و مدافع حرم، تعداد زیادی از این قشر زحمتکش، ساعی و متعهد به اصول اسلامی و انسانی از جمله شهید محسن خزائی در راه تحقق پیدا کردن پیروزی بزرگ مدافعان حرم و پایان بخشیدن به حکومت خودخوانده داعش به مقام رفیع شهادت نائل آمدند که این نمایشگاه را به مناسبت این روز تقدیم مقام شامخ خبرنگار و روح بلند شهدای این عرصه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ۳۵ اثر برتر از ۳۵ هنرمند با آثار دو هنرمند توانمند کردستانی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه‌ای روز سه‌شنبه ۱۶ مردادماه ساعت ۱۸در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج بازگشایی شد و تا ۲۰ مردادماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در معرض نمایش عموم گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر