در جلسه کتابخانه های عمومی سقز عنوان شد؛

کد خبر: 2072

تا پایان سال، منابع قابل توجه کتاب های اهل سنت به کتابخانه های استان کردستان تزریق می شود.

به گزارش کردستان خبر، محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز با بیان اینکه حمایت از نویسندگان بومی از اولویت های کاری است، اظهار کرد: 15 هزار نسخه کتاب از نویسندگان و مولفان بومی استان کردستان خریداری شده است.

وی خاطر نشان ساخت: تا پایان سال، منابع قابل توجه کتاب‌های اهل سنت خریداری و در کتابخانه‌های استان توزیع می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در ادامه بیان داشت:ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه از طریق ایجاد فضاهای فیزیکی از دیگر اولویت های این نهاد فرهنگی است که مردم، مسئولان و خیران باید از کتابخانه های عمومی برای راه اندازی کتابخانه در نقاطی از شهرها و روستاهای استان، حمایت کنند.

وی گفت: شهرداری ها باید بدانند که پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه ها یک قانون است و در واقع هر شهرداری که دلسوز شهرش باشد خودش پیگیر و پیشقدم شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: سه کتابخانه مشارکتی در روستاهای "بسطام"، "گلتپه"  و قهرآباد علیا" سقز راه اندازی و تلاش برای راه اندازی کتابخانه نهادی در "ایرانخواه" هم پیگیری می شود.

سمیه ایزدیار اظهار کرد: وضع کتابخانه های عمومی، مشارکتی و نهادی شهرستان سقز از نظر تعداد عضو، فضا و منابع کتابخانه ای مطلوب و در حد استاندارد نیست.

در این نشست، اعضا پیرامون ضرورت راه اندازی کتابخانه سیار روستایی، حمایت و خرید کتاب از نویسندگان بومی، ایجاد قرائت خانه در محلات و ساماندهی ایستگاه های مطالعه تاکید کردند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر