معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان

کد خبر: 2089

خوش اقبال: نگه داشتن حرمت جامعه، خبرنگار و دستگاه های اجرایی هیچ مانعی برای انتقاد کردن و نقد شدن مسئولان ایجاد نمی کند.

به گزارش کردستان خبر، حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که شامگاه یکشنبه با حضور مسئولین خبرنگاران و خانواده هایشان در فضایی دوستانه در هتل جهانگردی سنندج با همکاری خانه مطبوعات استان، حوزه هنری کردستان، شهرداری سنندج، استانداری کردستان، میراث فرهنگی کردستان و .. برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت نام و یاد شهدای عرصه خبر اظهار داشت: خبرنگاران از شریف ترین اقشار جامعه هستند که در بخش اگاهی بخشی فعال هستند.

وی گفت: استان کردستان در زمینه جرائم مطبوعاتی کمترین آمار را دارد و این نشان از فرهنگی بودن استان و همراهی و همدلی خبرنگاران با مسئولین را می رساند زیرا خبرنگار زبان گویای ملت است و انتظار هست که اگر احیانا دستگاه های اجرایی پرونده شکایت از خبرنگار و رسانه ای دارد از شکایت خود صرف نظر نماید.

وی اضاف داشت: خبرنگاران امروزه باید با بهره گیری از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در راستای ترویج مبانی توسعه کمک حال مدیران ودستگاه های اجرایی باشند و در همین راستا باید زمینه رشد رسانه ها نیز فراهم شود.

خوش اقبال بیان داشت: خبرنگاران استان با تعامل ادارات کارهای خوبی انجام داده اند اما کافی نیست، انتظار ما این است که اصحاب رسانه با حسن نیت به توسعه استان کمک کنند و  باید مسئولین فضای نقد را در جامعه برای رسانه ها باز بگذارند.

وی تاکید کرد: مطبوعات باید بدون هیچ ترس و ملاحضه ای  صدای مردم و مسائل و مشکلات جامعه را به گوش مسئولین برسانند در واقع خبرنگاران به عنوان نماینده جامعه حق انتقاد دارند و مسئولین نیز باید پاسخگو باشند.

خوش اقبال در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: نگه داشتن حرمت جامعه، خبرنگار و دستگاه های اجرایی هیچ مانعی برای انتقاد کردن و نقد شدن مسئولان ایجاد نمی کند.

 

کم توجهی به خدمات دولت ظلم به جامعه است

وی با بیان اینکه امروزه در شرایط حساس قرار داریم و استکبار جهانی با تمام قدرت در رابطه با مباحث اقتصادی وارد جنگ شده است، گفت: ما از این تحریم ها و مشکلات از اوایل انقلاب تا به حال بسیار تجربه و آن را پشت سر گذاشته ایم و اکنون وظیفه مردم، مسئولین و مطبوعات باهم و درکنار هم بودن در دفاع از آرمان های نظام و انقلاب است و راه آن نیز بیان واقعیت ها و بیان اقدامات نظام و دولت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: امروزه اینگونه فکر نشود که تخریب دولت و دستگاه ها به نفع جامعه است اکنون همه باید در کنار هم بوده و هیچ بهانه ای برای کم توجهی به خدمات دولت نباید باشد چرا که کم توجهی به خدمات دولت و نظام به جامعه ظلم در حق جامعه است.

وی خاطر نشان کرد: امروزه دشمنان انقلاب اسلامی درصدد شکاف بین دولت و ملت ، ملت و حاکمیت هستند و یقینا با همراهی مردم و دولت و رسانه ها دشمنان همانند گذشته مایوس خواهند شد.

خوش اقبال در پایان سخنان خود فضای استان کردستان  را محیط خوبی برای توسعه ذکر کرد و گفت: با همراهی مطبوعات با مسئولین و همراهی مردم و مسئولین شاهد شکوفایی بیشتری از لحاظ پروژه های عمرانی،اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواهیم بود و این امر با وجود سابقه فرهنگی استان کردستان و مردم فرهنگی قدرشناس و حاضر در تمام صحنه ها و  امکان پذیر است.

در این مراسم از پوستر اولین جشنواره رسانه و میراث کردستان رونمایی شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر