معاون اقتصادی استاندار کردستان؛

کد خبر: 2092

اگر کسی بخواهد با احتکار کالا حقوق مردم را ضایع کند با او برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش کردستان خبر، حسین فیروزی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: اگر تعداد قلیلی از افراد نسبت به احتکار کالا با هدف سوجویی اقدام می‌کنند لازم است با آنان برخورد قاطع و جدی صورت بگیرد.

وی مجموعه دستگاه‌های نظارتی در امر تنظیم بازار را به مبارزه جدی با محتکران و سودجویان فراخواند و افزود: از همه فعالان اقتصادی می‌خواهم جهت ایجاد شفافیت و نظم در بازار نسبت به ثبت انبارهای خود و دریافت کد اقدام کنند و موجودی انبارهای خود را بصورت شفاف اعلام کنند.

فیروزی تاکید کرد: اگر کسی بخواهد با احتکار کالا حقوق مردم را ضایع کند با او برخورد جدی خواهد شد و این از تاکیدات مقامات عالی نظام نیز هست.

معاون اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به افزایش قیمت شیر در چند هفته گذشته اظهار داشت: طبق دستورالعمل و ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات انواع شیرخشک صنعتی ممنوع شده است و همین امر در روزهای آینده قیمت شیر برای مصرف کنندگان را متعادل خواهد کرد.

فیروزی در ادامه به تولید بیش از انتظار گندم در سال زراعی جاری در استان اشاره داشت و افزود: تاکنون بیش از ۹۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده است که یک رکورد محسوب می‌شود و لازم است همه تمهیدات برای حمل گندم استان در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: در سالجاری نیز به میزان پنج هزارتن کلزا خریداری شده است و با افزایش کشت این محصول ایجاد یک کارخانه روغن کشی در استان توجیه پیدا می‌کند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به نیاز کشور به گوشت قرمز و ضرورت مبارزه با قاچاق دام زنده نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل افزایش نرخ ارز جاذبه برای خروج دام وجود دارد و نیروهای مرزبانی و نیروی انتظامی باید در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان یادآوری کرد: ترتیبی اتخاذ شود که نسبت به حمل دام زنده به شهرستان‌های مرزی استان که عمدتا با هدف قاچاق صورت می‌گیرد سختگیرانه‌تر عمل شو

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر