تاسال 99

کد خبر: 2113

برنامه راهبردی پارک علم و فناوری کردستان ایجاد 300 شرکت دانش بنیان تا سال99 است.

به گزارش کردستان خبر، خالد سعیدی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در محل پارک علم و فناوری کردستان در سنندج بیان داشت: پارک‌های علم و فناوری موتور محرک پیشرفت جوامع هستند و توجه هر چه بیشتر به این نخبگان، باعث ارتقای زندگی مردم خواهد شد.

وی افزود: پارک‌های علم و فناوری مکان های جذاب برای توسعه کسب و کار های فن‌آورانه برای افراد حرفه ای است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان ادامه داد: پارک های علم و فناوری در انجام ماموریت محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، اعطای عوارض صادراتی و حقوق گمرکی، سودبازرگانی، سرمایه گذاری خارجی و مبادلات مالی بین المللی برخوردار هستند.

وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری کردستان فعالیت خود را در مردادماه سال 92 در شهرستان سنندج آغاز نمود و در حال حاضر در فضایی به مساحت 7 هزار متر مربع به فعالیت می پردازد و هم اکنون به یکی از مراکز اصلی طرح تکاپو در استان تبدیل شده است.

سعیدی با اشاره به وجود 115 واحد فناور در پارک علم و فناوری کردستان گفت: برای 687 جوان نخبه و فناور از محل تولید محصول و خدمات اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی به اهداف رئیس پارک علم و فناوری اشاره و اعلام داشت: همکاری با بخش‌های مختلف دانشگاهی، توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، نظارت و تضمین کیفیت، کمک به افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه اقتصاد دانش محور، تجاری سازی نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط بخش های تحقیقاتی؛تولیدی و خدماتی جامعه، حمایت از ایجاد و توسعه شرکتهای کوچک و متوسط فناوری و حمایت از موسسه ها و شرکت های تحقیقاتی و مهندسی نوآور با هدف توسعه فناوری و کارآفرینی از جمله این اهداف است.

رییس پارک علم و فناوری کردستان خاطر نشان کرد: میزان اشتغالزایی کل شرکت های مستقر در پارک 231 نفر بوده است، و شرکت های زیر نظر پارک علم و فناوری از سال 92 تا 96 به میزان 241 میلیارد و 37 میلیون ریال فروش محصول و خدمات داشتند.

سعیدی گفت: براساس برنامه راهبردی پارک علم و فناوری کردستان تا پایان سال 99 باید 300 شرکت داشته باشیم که 160 شرکت برای فعالیت نیاز به دفتر و 140 شرکت هم نیاز به زمین برای کارگاه دارند.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان از ثبت 21 مورد اختراع، 4 مورد علائم تجاری، 31 مورد محصولات نمونه‌سازی شده و 30 مورد محصول در طول فعالیت این پارک در استان خبر داد و گفت: این محصولات روانه بازار شده اند.

سعیدی در پایان فعالیت پارک علم و فناوری در کردستان را فعالیت های کشاورزی، حوزه ICT و فناورهای نرم نام برد و گفت: پارک علم و فناوری نهادی توسعه ای هستند و در دنیای امروز کشورهایی موفق هستند که نهادهای علمی و تحقیقاتی خود را توسعه دهند و با توجه به اینکه از سال 2030 میلادی به بعد درآمدزایی بر مبنای اقتصاد فرهنگ و فناوری است، استان کردستان نیز با توجه به اینکه استانی صنعتی نیست باید بتواند در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برتر باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر