کد خبر: 2117

سالروز بازگشت افتخار آفرین آزادگان به میهن یادآور غرور ملی و عشق به ایران اسلامی است.

به گزارش کردستان خبر،  با آغاز تجاوز عراق به ایران، هزاران نفر از مردم ایران، راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند.

در طول جنگ تحمیلی در کنار پیروزی های رزمندگان اسلام که در نهایت منجر به عقب راندن رژیم بعث از سرزمین عزیزمان تا قلب عراق شد، تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس نیز به اسارت نظامیان بعثی درآمدند که با عنوان "آزادگان" نامیده می شوند.

در طول جنگ حدود 45هزار نفر از رزمندگان اسلام به اسارت درآمدند و حدود 25 هزار نفر دیگر از آنان مفقودالاثر شدند.

اسرای انقلابی ایران با تفکر و دلسوزی، توانستند انقلابی ماندن و امید را برای ما معنا کنند و صبوری را به ما بیاموزند.

روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههای مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

 

برهان صلواتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در گفتگویی اظهار داشت: در تاریخ ٢٦ مردادماه ١٣٦٩، نخستین کاروان غیورمردان و فرزندان دلاور و همیشه سربلند ایران اسلامی از بند دشمن رها شده و به آغوش میهن بازگشتند.

 

وی گفت: آزادگان عزیزی که اگر جانفشانی ها و ایثار و بزرگی ایشان و همرزمان شهیدشان در روزهای سخت هشت سال جنگ تحمیلی ایران اسلامی با دشمن نبود، معلوم نبود که کشور عزیزمان، امروز چه سرانجامی داشت اما به همت این رادمردان سرفراز و شهدای گرانقدر وطن، ایران، امروز در میان کشورهایی که هر روز صحنه جنگ و نزاع و درگیری است، سربلند و پرافتخار و باصلابت، قدرت نمایی نموده و مردم کشور عزیزمان، در امنیت و آسایش به سرمی برند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان بیان داشت: اگر پرچم پر افتخار ایران اسلامی در جهان، سرفراز و باشکوه به اهتزاز در آمده، بدون شک به دلیل مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و آزادگان است.

 

صلواتی فرا رسیدن سالروز بازگشت افتخار آفرین آزادگان همیشه سرافراز به میهن اسلامی را یادآور غرور ملی، عزتمندی، غیرت و عشق به ایران اسلامی عنوان و  خاطر نشان کرد: اینجانب این روز مبارک را به همه خانواده های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان سرفراز و مردم قهرمان و شهیدپرور استان کردستان، تبریک گفته و یاد شهدا و امام شهدا را در این روز عزیز گرامی می داریم.

 

به گزارش کردستان خبر، در هشت سال دفاع مقدس 852 آزاده سرافراز از استان کردستان که در بند اسارت رژیم بعث بودند، به میهن اسلامی بازگشتند از این تعداد 36 نفر آنها در زندان‌های عراق یا پس از بازگشت به میهن به دلیل عوارض ناشی از شکنجه دوران اسارت به مقام رفیع شهادت نایل آمدند، 70 نفر نیز به دلیل کهولت سن یا دلایل دیگر به رحمت ایزدی پیوستند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر