کد خبر: 2121

ادریس محمدی، فعال و متخصص حوزه گرافیک کامپیوتری و بازی‌سازی 12 سال است که در زمینه موشن گرافیک و برنامه سازی فعالیت دارد.

به گزارش کردستان خبر، نوآوری و خلاقیت جوانان و درآمد زایی و روی پای خود ایستادن تقریبا امروزه مورد تحسین همه است بویژه اگر آن یک جوان باانگیزه و مستعد و بادانش باشد که با استفاده از هنر استعداد و توانایی خود نه تنها خود را بلکه جونان دیگر را نیز همراهی و راهنمایی می نماید.

برگزاری جلسات باز نرم فزاری با عنوان "سی جی ویکند" از سوی فعال و متخصص حوزه گرافیک کامپیوتری و بازی‌سازی و البته به صورت کاملا رایگان دلیلی شد تا گفتگویی کوتاه با جوان مستعد کردستانی داشته باشیم جوانی از دل دشتهای سبز لیلاخ کردستان منطقه ای که همانند تمام استان فرهنگی کردستان  آوردگاه تربیت زنان و مردان برجسته درتاریخ ادب و اکنون در حوزه های دانش جدید و تکنولوژی های روز است.

خودتان را بیشتر برایمان معرفی کنید؟

ادریس محمدی، متولد 1372  فعال و متخصص حوزه گرافیک کامپیوتری و بازی‌سازی 12 سال است که در زمینه موشن گرافیک و برنامه سازی  فعالیت دارم، تحصیلات در زمینه آی تی و نرم افزار است، کاردانی‌ را از دانشگاه انقلاب اسلامی تهران و جزو رتبه‌های زیر 700 بودم کارشناسی را هم در دانشکده یزدان پناه سنندج گرفتم.

وی در باره اینکه چگونه سمت و سوی طراحی بازی و موشن گرافیک علاقمند شده می گوید:

از 12 - 13سالگی علاقه زیادی به الکترونیک و کامپیوتر داشتم و خانواده ام در این زمینه مرا کمک کردند اما من به طور اتفاقی که بازی را بر روی سیستم خود نصب کرده بود جذب دنیای گرافیک و بازی شدم هدفی برای خود قرار داده تاکنون به اندک آن رسیده و امیدوارم در آینده به اهداف عالی خود برسم.

در مورد کار خود توضیح دهید؟

موشن گرافیک شامل  چندین تکنیک و تخصص است بخشی شامل هنر، بخشی تکنولوژی بخشی  آشنایی با نرم افزارهای انیمیشن یعنی باید چندین تخصص را بلد باشید تا بتوانید محصولی بنام بازی یا محصول موشن گرافیکی به دست بیاید.

دستاوردهایی که در این زمینه فعالیت خود داشتید؟ چون رشته خودم نرم افزار بوده در دو حیطه گیم سازی و نرم افزاری فعالیت داشته ام از برنامه هایی که تا به حال تولید شده است میتوانم به برنامه های اشاره کنم برنامه نویسی چندین برنامه صداوسیما از جمله کنداکتور یا نمودارهای برنامه دیاریتان گورانیه و دیگر کارهای خودم در حوزه موشن گرافیک نیز تیزری کار کردم که جزو برترین تیزرهای کشور بوده است.

خودت چه جوری کار می کنی تنهایی یا گروهی در واقع کارت چیه و آیا در آمد زایی داره؟

برنامه نویسی ما در زمینه طراحی گیم است و اخیرا شرکتی تازه تاسیس با چند جوان هم سن و سال خودم ثبت کرده ایم و برای ناشران خارجی کار انجام می دهیم و نسبت به وضعیت دلار میتواند درآمد زایی خوبی داشته باشد.

در این 10-12 سال مشغول به فعالیت تجربه خود را از کارهای مختلف و برنامه های گرافیک موشن گرافیک بازی سازی و برنامه نویسی به دست آوردم

نسبت به اینکه برنامه سازی در ایران و دنیا حیطه ای خوب و مناسبی ای برای درآمد زایی دارد که میتوان به آن توجه داشت بویژه در زمینه بازی های سبک نصب شونده بر روی موبایل که این روزها طرفدار زیادی دارد.

ایده طراحی بازی چگونه به ذهنتان خطور می رسد و در واقع نیاز امروز جامعه را برای طراحی بازی در چه میدانید؟ در واقع ایده بازی براساس نیاز جامعه است و جامعه امروز ما در کشور و در جهان در واقع طراحی بازی هایی است که در زمان های کوتاه فارغ از هر نوع فعالیتی در زمان کوتاه در اتوبوس قطار ماشین برای فرار از استرس و دغدغه به بازی تقریبا به دور از تنش و با مکانیک ساده روی اورد و این بازی بتواند فرد را آرام کند.

 معمولا گیم های تکرار شونده از تکنیک هایی استفاده می کند که ذهن فرد را آرام می سازد که من نیز چنین گیم هایی می سازم.

تولید این سبک بازی‌های خیلی زمان بر نیست ودر زمان کوتاهی می‌توان به نتیجه رسید.

کار شما یعنی ساخت گیم برای ناشران خارجیه؟ میشه توضیح بدید

پروپوزال شرکت ما "تولید انبوه بازی‌های کژوال برای ناشران خارجی" است. اهداف سی‌جی ویکند نیز بررسی آخری اتفاقات دنیای کامپیوتر و ارائه‌ای از اون تکنولوژی‌های به صورت عملی و در قالب یک پروژه است که در طی یک سال 24 جلسه اتفاق می‌افته.

هدف ما تولید بازی برای ناشران خارجیه! با الهام گیری از جنبه‌های بومی این‌جا که می‌تونه در این وضعیت دلار، سود خوبی داشته باشه. هم‌چنین در صورت نشر بازی توسط ناشران خارجی امکان موفقیت بازی می‌تونه خیلی بالاتر بره.

دولت و ارگان ها تا چه حد به تو و جوانان امثال شما کمک کرده اند؟

خوشبختانه از یک طرف باید گفت گرافیک و کامپیوتر حرفه ای است که خودت به طور مستقل کار کرد ونیاز به حامی یا شتاب دهنده نداشته باشی و از یک طرف دیگر کار ویژه دولت در زمینه راه اندازی پارک علم و فناوری طی چندسال اخیر در استان و واقعا این ارگان حامی و یاریگر جوانان مستعد و دارای ایده کردستانی بوده است.

شنیدیم که کلاس هایی نیز برگزار می کنید در این زمینه توضیح بدید

مجموعه نشست‌های جلسات باز نرم فزاری با عنوان "سی جی ویکند

وتوضیح بیشتر

سی‌جی ویکند با هدف ترویج علوم گرافیک کامپیوتری و باز کردن گفتمان‌های گوناگون این هدف را دنبال می‌کند. از اهداف دیگر سی‌جی ویکند ترغیب جوانانی است که انگیره‌ای برای انجام این کار دارند و به کسانی کمک می‌کند که می‌خواهند شروع کنند و پیشرفت کنند و یاد بگیرند و سود مالی داشته باشند، اما به دلیلی پیچیدگی این عرصه نمی‌دانند که چگونه استارت کارشان را بزنند. سی‌جی ویکند برای این افراد یک جور استارت‌آپ ویکند است.

وهدفت از این کلاس ها؟

تیم‌سازی، ایجاد فضای رقابتی، ارتقای سطح تولیدات گرافیکی سنندج، کسب اعتبار و شهرت برای خودم! همکاری با افراد مستعد در این زمینه و هم‌چنین فراهم کردن شرایطی برای آشنایی بیشتر این افراد با هم.

این جوان موفق کردستانی که ورزشکار نیز هست و ورزش رزمی را 6 سال است به صورت تخصصی کار می کند، می گوید: ورزش موجب افزایش انگیزه و انرژی  نسبت به کار و حتی افزایش دقت می شود.

و سوال آخر صحبتی با جوانان دارید؟ میتوانم به جونان علاقمند و مستعد بگویم که میتوانند در حوزه موشن گرافیک و کامپیوتر فعال باشند و کار کنند و مطمن باشند به سودآوری و آینده بسیار خوب دست پیدا می کنند و مستقلا خود می توانند تمام کارهای این حوزه را انجام دهند.

 

 

 

 

مهندس ایوبی، مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری، در گفتگویی ضمن تشکر از مهندس محمدی و شرکت کنندگان، مهم ترین اهداف این مجموعه نشست‌ها را بالابردن تخصص شرکت کنندگان و شبکه سازی فعال جهت تشکیل تیم‌های بسیار قدرتمند در این زمینه دانست که نه تنها توان رقابت با شرکت های قوی داخلی را داشته باشند، بلکه بتوانند در عرصه بین المللی نیز بدرخشند. ایوبی همچنین از اهداف این رویدادها را معرفی افراد مطرح این زمینه‌و هنرمندان و آثار آن‌ها و کسانی‌که در این زمینه‌ها فعالیت حرفه‌ای داشته‌اند، دانست. وی در ادامه اظهار داشت: آقای محمدی با تخصص خاص خود در این زمینه، سعی در جذب مخاطب و تشویق هرچه بیشترافراد به مشارکت در این نشست‌ها دارند و امیدوارم این مجموعه نشست‌ها بتواند زمینه ساز تحولات بزرگی در آینده باشد. 

گفتنی است که سی‌جی مخفف کلمه‌های کامپیوتر گرافیک در زبان انگلیسی است و همان‌طور که از نام آن پیداست به دنیای کامپیوتر و گرافیک کامپیوتری که شامل ریاضیات، مباحث مدل‌سازی، پرداخت و ... اشاره می‌کند. این نشست‌ها، یک برنامه 3 تا 5 ساعته است که هر دو هفته یک بار به صورت رایگان برگزار می‌شود. هدف سی‌جی ویکند معرفی جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه‌های موشن‌گرافیک، گرافیک کامپیوتری، برنامه‌نویسی و بازی‌سازی است و در هر گردهمایی در مورد یکی از جدیدترین قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در دنیا معرفی شده است ارائه‌ای داده می‌شود.

واقعا باید به داشتن چنین جوانان موفق باانگیزه مستعد، یاریگر وهم اندیش تبریک و آنان را تحسین کرد و از مسئولین خواست که چنین جوانانی را بیشتر همراهی کرده و از تجربه آنان برای دیگر اقشار جوان جامعه استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر