کد خبر: 2126

ضیاء الدین درّی منتخب صدا وسیمای جمهوری اسلامی برای کارگردانی سریال سنجر خان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش کردستان خبر، ضیاء الدین دری خالق آثار بنامی، چون کیف انگلیسی و کلاه پهلوی منتخب صدا وسیمای جمهوری اسلامی برای کارگردانی سریال سنجر خان بود که به دلیل مشکلات حاد کبدی در بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا شیراز بستری بود ، صبح امروز درگذشت.

رئیس بیمارستان خیریه پیوند اعضای ابوعلی سینا گفت : سیدضیاء الدین دری ۲۷ تیر به علت نارسایی مزمن کبدی و تحلیل شدید عضلانی در وضعیت اورژانسی برای پیوند کبد به شیراز منتقل شد.

حشمت‌الله صلاحی افزود: دوم مرداد ، عمل پیوند کبد وی با موفقیت انجام شد اما سه هفته پس از عمل  به علت عفونت داخلی ، به کما رفت.

معاون مدیر کل صدا وسیمای مرکز کردستان  گفت: کار تحقیق، پژوهش و نگارش  سریال ۲۶ قسمتی سنجرخان به کارگردانی ضیاء الدین دری و تهیه کنندگی حسین جلالی از سال ۹۴ آغاز و و آیین رونمایی از فیلمنامه در فروردین سالجاری و با حضور استاندار، مدیر کل صدا وسیما و اهالی فرهنگ و هنر کردستان در سنندج برگزار شد.

وی افزود: طبق برنامه زمان بندی شده قرار بود کار فیلمبرداری این پروژه ملی بطور رسمی از پاییز سالجاری در لوکیشن‌های پیش بینی شده شهر سنندج وسایر نقاط استان کردستان آغاز گردد که متاسفانه با فقدان این هنرمند گرانقدر مواجه شدیم.

معاون سیمای مرکز کردستان با اظهار تاسف دوباره بخاطر ضایعه درگذشت این هنرمند توانمند و متعهد کشورمان به اهمیت تولید این فیلم فاخر اشاره و اعلام کرد: کار فیلمبرداری سریال سنجر خان سردار مبارز کردستان با معرفی کارگردان جایگزین وبر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و در زمان پیش بینی شده انجام خواهد شد.

این کارگردان شهیر ، پس از شش روز مراقبت های ویژه ،  صبح امروز در بیمارستان پیوند اعضای شیراز درگذشت.

 

سید ضیاءالدین دری متولد ۲۹ تیر ۱۳۳۲ تهران ، فعالیت هنری خود را از تلویزیون آغاز کرد.

سریال‌های «کمند خاطرات»، «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» از جمله آثار او به شمار می‌رود که طی سال‌های گذشته از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش شده‌است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر