کد خبر: 2135

در گشت مبارزه با احتکار و اختفای کالا 2 انبار کالاهای اساسی احتکار شده در سنندج کشف شد.

به گزارش کردستان خبر، در گشت مشترک تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالا با حضور مدیران کل دستگاه های مرتبط، 2 انبار کالاهای اساسی احتکار شده در منطقه منفصل شهری نایسر و محله کانی کوزله شهر سنندج کشف شد.

سید نجیم حسینیبا اعلام این خبر اظهار داشت: از انبار منطقه منفصل شهری نایسر 2 هزار و 511 کیسه 40 کیلویی آرد تاریخ مصرف گذشته، مقادیری دارچین، زردچوبه، سماق و فلفل قرمز که تاریخ مصرف آنها گذشته بود اما در بسته بندی جدید و با تاریخ جعلی به عنوان کالای تاریخ دار و قابل مصرف به بازار عرضه می شد، کشف و توقیف شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان تاکید کرد: در منطقه کانی کوزله نیز 610 عدد روغن مایع 16 کیلیویی، 50 کارتن چای نپتونی هزار عددی، 295 بسته 12 واکیومی رب 810 گرمی و 254 کیسه برنج کشف شد.

وی با اشاره به اینکه انبارهای مرتبط با این تخلفات از طریق گزارشات خود مردم شناسایی و کشف شد، گفت: در یکی از این انبارها با کالای قاچاق تاریخ مصرف گذشته مواجه شدیم که در همان محل با عنوان کالای ایرانی و تاریخ جعلی به بازار عرضه می شد.

حسینی یادآور شد: در گشت زنی مشترک بازاران در شهر مریوان هم سه انبار مورد بازدید قرار گرفت که هر سه دارای شناسه ملی بودند و تنها یکی از این انبارها موجودی انبار خود را به اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام نکرده بود.

وی اضافه کرد: این انبار به صورت روزانه اقدام به فروش کالا می کرد و بازرسین اداره صنعت، معدن و تجارت هم به صورت هفتگی این انبار را مورد بازرسی قرار می دادند که تخلف آن عدم اعلام موجودی بود.

گشت مشترک و بازدید میدانی از انبارها و عمده فروشی های سنندج با حضور فرماندار سنندج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، بازرسان و نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی و چند ارگان دیگر انجام می شود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر