کد خبر: 2140

استان کردستان با خرید تضمینی 950 هزار تن گندم رتبه دوم کشوری در این بخش را از آن خود کرد.

به گزارش کردستان خبر، نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان گفت: این استان با خرید تضمینی 950 هزار تن گندم توانست رتبه دوم کشوری را در این بخش از آن خود کند.

جمال صالحی با بیان اینکه استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن در رتبه اول قرار دارد، اظهار داشت: کردستان با خرید 950 هزار تن، استان گلستان را که 930 هزار تن خرید کرده بود پشت سر گذاشت و در رتبه دوم کشور قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: امسال میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در هر روز از 36 هزار تن گذشت ولی اکنون میزان خرید به هفت هزار تن رسیده است البته روند خرید گندم مازاد تا 31 شهریور ادامه دارد.

 

نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان با بیان اینکه بیجار با 230 هزار تن، سقز با 179 هزار تن و قروه با 179 هزار تن در رده های اول تا سوم میزان خرید را دارند، افزود: در سال جاری میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته 81 درصد افزایش یافته است.

 

صالحی یادآور شد: میزان پرداختی هزینه خرید به حساب گندمکاران نیز تا 23 مرداد سال جاری به پنج هزار و 680 میلیون ریال رسید که این میزان پرداختی 50 درصد بهای گندم ثبت شده تا این تاریخ در سامانه بود بطوریکه تمام پرداختی ها تا این مدت سر موقع بوده است.

 

وی میزان انتقال گندم در داخل و خارج از استان را 246 هزار تن اعلام کرد و افزود: 203 هزار تن از این میزان به 12 استان کشور و 43 هزار تن نیز در داخل استان حمل شده است.

 

در سال زراعی جاری 556 هزار هکتار شامل 522 هزار هکتار مزارع دیم و 34 هزار هکتار مزارع آبی کشت گندم اختصاص یافته است.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر