طی هفته دولت

کد خبر: 2179

در هفته دولت، ۲۸۶ طرح عمرانی و خدماتی در استان کردستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش کردستان خبر، استاندار کردستان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۲۸۶ طرح عمرانی و خدماتی در استان به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی ۱۳ طرح نیز آغاز می‌شود.

 

 بهمن مرادنیا اظهار داشت: طرح های مورد نظر از سوی ۱۰ دستگاه اجرایی و هشت شهرداری در شهرستان های ۱۰ گانه استان و با صرف یک هزار و ۲۶۵ میلیارد و ۵۰۲ میلیون ریال اعتبار احداث شده است.

 

وی افزود: ۱۷۶ طرح ملی، ۳۱ پروژه استانی و ۷۹ طرح از محل سایر منابع از جمله سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده و توسط دستگاه های اجرایی از جمله راه و شهرسازی، شرکت توزیع نیروی برق، ورزش و جوانان، راهداری و حمل و نقل جاده ای، منابع طبیعی و آبخیزداری، دانشگاه علوم پزشکی، هواشناسی، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی اجرا شده اند.

 

مرادنیا بیان کرد: ۳۴ طرح از ۲۸۶ طرح قابل افتتاح توسط هشت شهرداری استان با صرف ۶۴ میلیارد و ۳۰۹ میلیون ریال اعتبار اجرا شده که ۱۸ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال از این اعتبارات از محل منابع استانی و ۴۵ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال نیز از محل اعتبارات سایر منابع تامین شده است.

 

استاندار کردستان شهرداری های اجرا کننده ۳۴ طرح مدیریت شهری را شامل شویشه، برده رشه، کانی سور، بانه، آرمرده، قروه، بیجار و کامیاران ذکر کرد.

 

وی با بیان اینکه در این هفته عملیات اجرایی ۱۳ طرح نیز با ۶۷ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده آغاز می شود، یادآور شد: ۱۰ مورد از این طرح ها از سوی شهرداری بانه و کامیاران و سه مورد نیز از سوی شرکت توزیع نیروی برق و اداره کل ورزش و جوانان استان اجرا می شود.

 

مرادنیا اضافه کرد: ۱۳ طرح آماده کلنگ زنی در این استان شامل چهار طرح با ۲۳ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده از محل اعتبارات استانی و ۹ طرح با ۴۴ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده از محل اعتبارات سایر منابع است.

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر