کد خبر: 2180

در اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت سه گروه برتر دف نوازی از کردستان،یزد و سیستان و بلوچستان معرفی شدند.

به گزارش کردستان خبر، امین مرادی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت کردستان در محل سینما بهمن سنندج که با حضور مردم و مسئولین استانی و کشوری در حال برگزاری است؛ اظهار داشت: امروز باری دیگر صدای ساز عرفانی در پایتخت دف جهان و سرزمین مناره ها استان فرهنگی کردستان طنین انداز شد.

 

دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت افزود: این جشنواره نتیجه همت و تلاش پیشگامان و عارفان موسیقی عرفانی و حمایت مسئولین فعال این عرصه است و کردستان مفتخر است که در کنار بخش اصلی و رقابتی جشنواره  بار دیگر در سایه همراهی همه هنرمندان عزیز تجمع بزرگ دف نوازان با عنوان سماع عارفان را در روز عید سعید قربان در میدان آزادی سنندج برگزار نمود.

 

وی بیان داشت: خوشبختانه هرساله آسمان آبی دف نوای رحمت کردستان با گستره و شکوه خاص تر برگزار می شود و امسال در هشتمین دوره از جشنواره بین المللی دف نوازی "دف نوای رحمت کردستان" بیش از 250 هنرمند دف نواز از 30 استان کشور در سه قسمت تکنوازی، گروه نوازی، مداحی و در دو بخش آقایان و بانوان 13 تا 19 سال و بالای 19 سال طی سه روز به رقابت پرداختند.

 

مرادی خاطر نشان کرد: امسال شاهد رشد 40 درصدی آثار در جشنواره نسبت به دوره قبل بودیم که این جای افتخار دارد.

 

وی اظهار داشت: یکی از افتخارات ما در جریان اختتامیه جشنواره تجلیل و پاسداشت یک عمر خدمت بی منت و صادقانه فرزندی از دیار کردستان به موسیقی ایران زمین بویژه موسیقی کردی استاد صدیق تعریف فرزند شایسته سنندج در این مراسم هستیم.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: بدون شک معرفی هنرمندان و پیشکسوتان فاخر برای نسل جوان و تجلیل از هنرمندان فاخر این مرز و بوم یکی از رسالت های حوزه هنری است و هرساله این سنت حسنه در جشنواره دف نوای رحمت برگزار می شود و امسال نیز استادی بی بدیل در عرصه موسیقی ایران و موسیقی کردی تجلیل می شود.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در پایان از حضور گرم و استقبال بی نظیر مردم کردستان و همراهی مسئولین و رسانه ها تقدیر و تشکر کرد.

 

در بخش اول اهدا جوایز رتبه اول به گروه دف نوازی معراج از کردستان به سرپرستی فرید منصوری ، رتبه دوم گروه آروین از یزد و رتبه سوم به گروه دف نوازی صفیران از استان سیستان و بلوچستان رسید که جوایز نقدی و لوح یادبود جشنواره به آنان تقدیم شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر