در جشنواره دف نوای رحمت کردستان

کد خبر: 2182

در اختتامیه جشنواره دف نوای رحمت از«صدیق تعریف» استاد بی بدیل عرصه موسیقی تجلیل شد.

به گزارش کردستان خبر، در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» کردستان که ظهر امروز  با حضور پرشور مردم و مسئولان کشوری، استانی در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، از سال‌ها تلاش استاد «صدیق تعریف» یکی از استاتید بی بدیل در عرصه موسیقی ایران و موسیقی کردی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم کلیپی از زندگی، تصاویر و فعالیت ‎ های هنری صدیق تعریف پخش شد و سپس از آن توسط رئیس حوزه هنری کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار سنندج  شهبازیان از داوران این جشنواره از صدیق تعریف تجلیل شد.

 

صدیق تعریف (زاده ۲۵ دی ۱۳۳۵ در سنندج) خواننده سنتی ایرانی اهل ایران است. وی در دوران فعالیت هنری‌اش با هنرمندان سرشناس بسیاری همچون محمدرضا لطفی، حسین علیزاده، حسین دهلوی، فرهاد فخرالدینی، جلال ذوالفنون، حمید متبسم، مجید درخشانی، حسین یوسف‌زمانی، گروه همنوازان و گروه کامکارها همکاری کرده‌است. همچنین هنرمندانی چون سالار عقیلی، حسین علیشاپور، امیر اثنی عشری، مهدی کلاهدوز و… از جمله شاگردان وی بوده‌اند.

یکی از به یادماندنی‌ترین بخش‌های سریال امام علی (ع) بدون شک موسیقی آن بود که تصنیف این اثر را صدیق تعریف اجرا کرد که بسیار مورد استقبال هم قرار گرفت.

آلبوم «عارف شیدا» منتشر شده در سال 94 هم یکی از آخرین اثرهای صدیق تعریف است.  تعریف از سال ۶۴ تا هم اکنون به تدریس و تعلیم آواز ایرانی مشغول است.

استاد تعریف در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان این برنامه گفت: بسیار خوشحالم که امروز در زادگاهم سنندج و در کنار اساتید به‌نام حوزه موسیقی حضور دارم.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر