با شعار "هنر، همگرایی و مهربانی؛

کد خبر: 2183

هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» کردستان با شناخت نفرات برتر امروز به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» کردستان امروز با حضور مسئولین استانی و کشوری و مردم فرهنگ دوست کردستان در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد و نفرات و گروه های برتر دف نوازی با رای هیات داوران معرفی و شناخته شدند.

امسال در هشتمین دوره از جشنواره بین المللی دف نوازی "دف نوای رحمت کردستان" که با شعار "هنر، همگرایی و مهربانی" برگزار شد؛ بیش از 250 هنرمند دف نواز از 30 استان کشور در سه قسمت تکنوازی، گروه نوازی و مداحی در دو بخش آقایان و بانوان 13 تا 19 سال و بالای 19 سال طی سه روز به رقابت پرداختند.

 

در ادامه براساس آرای هیات داوراننفرات و گروه های برتر در سه بخش جشنواره اعلام شدند ؛ در بخش تکنوازی بانوان رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال؛ زهرا کاظمی از یزد اول ،  وحیده نقیبی از آذربایجان شرقی دوم و مهتاب کرامتی نفر سوم  از خراسان رضوی.

 

 تکنوازی بانوان رده سنی بزرگسال؛ سیران خورنکا، شادی غلامی و منا ملایی هر سه از کردستان به ترتیب نفرات اول تا سوم.

 

تکنوازی آقایان رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال؛ نفر اول شاهو رستمی از کردستان، نفر دوم آران حسن زاده از کردستان و نفر سوم رضا دزایی پور از مازندران.

 تکنوازی آقایان رده سنی بزرگسال؛ رتبه اول شعیب بهرامی از کرمانشاه، نفر دوم محمد مهدی قاسمی از فارس و نفر سوم سعید فرزانگان از کردستان.

 

در بخش مداحی؛ گروه نوای رحمت به سرپرستی مسعود مرادی از کردستان اول، گروه بیداد از خراسان شمالی به سرپرستی غلامرضا امینی راد دوم و رتبه سوم گروه نوای قدسیان به سرپرستی هوشیار وطنی از کردستان.

 

در بخش گروه نوازی؛ گروه دک از خوزستان به سرپرستی محمدرضا سامری پور اول را، گروه کارین به سرپرستی پرویز مندمی از کردستان دوم و گروه ژارک به سرپرستی حمزه ترکه از کردستان سوم.

 

همچنین تقدیر ویژه هیات داوران به نسرین برهانی از اصفهان و از منصور مرادی از پیشکسوتان دف نوازی استان کردستان .

 

گفتنی است هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی"دف نوای رحمت" کردستان به مدت سه روز از 31 مردادماه تا دوم شهریور ماه در شهر سنندج برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر