کد خبر: 2206

در سه ماهه اخیر، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال کالا از بازارچه های استان ترخیص شد.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا عصر یکشنبه در نشست خبری با اهالی رسانه در سقز اظهار داشت: از این رقم، ۴۶۰ میلیارد ریال آن به حساب خانوارهای مرزنشین واریز شده است.

وی با بیان اینکه ۶۶ هزار نفر در قالب ۲۳ هزار خانوار مرزنشین استان دارای کارت پیله‌وری هستند، افزود: ۱۸ هزار خانوار نیز در همین مناطق از مزایای فروش سوخت برخوردار هستند.

 

استاندار کردستان تاکید کرد: یکی از کارهای خوبی که دولت دوازدهم انجام داد تبدیل کولبری به طرح پیله‌وری بود که شان این کار را ارتقا داد.

 

مرادنیا اضافه کرد: امسال ۱۰۰ میلیارد ریال از محل فروش سوخت به مرزنشینان پرداخت می شود که سهم هر خانوار پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال  است.

 

وی به احداث فرودگاه سقز اشاره کرد و گفت: تملک زمین این فرودگاه به طور کامل انجام شده و برای ۱۷۸ هکتار سند صادر شده و کار ساخت آن در حال انجام است.

روز گذشته  استاندار کردستان همراه با برخی از مدیران استانی سفر یک‌روزه به شهرستان سقز داشت.

 

حضور در گلزار شهدا، نشست با شهردار، اعضای شورای شهر، فعالان سیاسی، اجتماعی و اصحاب رسانه و بازدید از استخر سرپوشیده  احداث‌شده از سوی بخش خصوصی، افتتاح تالار و سالن چندمنظوره میلاد سقز با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد ریال در 3 هزارمتر زیربنا، افتتاح مرکز اقامتی و رفاهی بین‌راهی و جایگاه سوخت بهار و کلنگ‌زنی پروژه سالن بدنسازی از برنامه‌های استاندار کردستان در سفربه شهرستان سقز بود.

 

در این سفر 53 پروژه بخش کشاورزی با اعتبار 16 میلیارد و 500 میلیون ریال و اشتغال‌زایی و تثبیت شغل مستقیم و غیرمستقیم برای 87 نفر در شهرستان سقز به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر