کد خبر: 2212

نوبخت؛55 میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از پروژه صلوات آباد سنندج در دهه فجر امسال تامین و تخصیص داده می شود.

به گزارش کردستان خبر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولان استانی از روند اجرای پروژه چهار خطه کردن محور سنندج ـ. همدان بازدید کرد.

نوبخت در بازدید از پروژه گردنه صلوات آباد سنندج، گفت: اگر مجری و پیمانکاران این پروژه قول دهند تا دهه فجر آن را آماده کنند ۵۵ میلیارد تومان مورد نیاز این پروژه پرداخت خواهد شد.

وی افزود: طرح های عمرانی که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار باشند در اولویت دولت دوازدهم برای تامین اعتبار و بهره برداری قرار دارند.

شهرام ملکی نیز در جریان  این بازدید گفت:این محور به عنوان اصلی ترین محور ارتباطی شهر سنندج و استان کردستان با مرکز کشور و استان‌های مجاور می باشد.

وی افزود:از کیلومتر ۲۵ سنندج تا همدان به طول ۱۵۰ کیلومتر به صورت چهارخطه بوده، اما قبل از آن در محدوده گردنه صلوات آباد با توجه به کوهستانی بودن منطقه و وجود قوس‌های افقی و شیب‌های تند  و تونل‌ها احداث مسیر چهار خطه مستلزم صرف زمان و هزینه بالاست و در مرحله مطالعاتی و اجرا قرار دارد.

وی هدف این پروژه را رفع ترافیک و کاهش حوادث مرگبار، اتلاف زمان و استهلاک عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار بالای ۶۰ درصد از پروژه تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر