کد خبر: 2214

آیین اختتامیه جشنواره تئاتر کردستان با معرفی برگزیدگان در شهرستان قروه برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، موحد امان اللهی امروز در آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی در سالن آمفی تئاتر فردوسی قروه با بیان اینکه شهرستان قروه سه روز میزبان هنرمندان حوزه تئاتر استان بود؛ گفت: برای اعتلای حوزه فرهنگ و هنر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

هیأت داوران این دوره از جشنواره تئاتر استانی برگزیدگان خود را در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام کرد؛

با رأی هیأت داوران جایزه بخش بروشور این جشنواره به نمایش آژاکس از مریوان، جایزه و هدیه نقدی جشنواره در بخش طراحی نور به نمایش آژاکس از مریوان رسید و در بخش موسیقی انتخابی نداشت.

هیأت داوران این جشنواره همچنین در بخش طراحی لباس و صحنه بدون اولویت جایزه خود را به نمایش های آژاکس از مریوان و استرالیا از بیجار اهدا کرد.

در بخش بازیگری زن این جشنواره جایزه سوم به صورت مشترک به منیرسادات قاضی زاده، شادی محمدی، ژاله کریمی بازیگران نمایش کافه سایه و مژده اسماعیلی بازیگر زن نمایش گور به گور اهدا شد.

هیأت داوران بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان کردستان جایزه دوم بازیگری زن خود را به پریسا قلی پور از نمایش بالستیک زخم و جایزه اول این بخش را به شایسته فرمانی فر بازیگر زن نمایش استرالیا تقدیم کرد.

همچنین در بخش بازیگری مرد جایزه سوم این بخش به صورت مشترک به محمد نقی حیدری بازیگر نمایش کافه سایه و سجاد مخدومی بازیگر مرد نمایش اقا لیلا، جایزه دوم این بخش به حسین موسوی بازیگر نمایش استرالیا، شعیب مکتب داری و ایوب طالب پور بازیگران نمایش بالستیک زخم، جایزه بازیگری اول مرد نیز به صورت مشترک به پیمان جباری و نیما ایمانزده بازیگران نمایش بالستیک زخم رسید.

هیأت داوران ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت های نویسندگان بومی به منظور تولید متون نمایشی در استان لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را به افشین خدری نویسنده نمایشنامه ٩ اهدا کرد.

هیأت داوران این دوره از جشنواره در بخش کارگردانی لوح تقدیر خود را به خانم زهرا محمدی کارگردان نمایش گور به گور و بهزاد فرمانی فر کارگردان نمایش آقا لیلا اهدا کرد.

همچنین جایزه سوم کارگردانی به محمد صمدی کارگردان نمایش کافه سایه و افشین خدری کارگردان نمایش ٩، جایزه دوم کارگردانی به صورت مشترک به کامران جباری کارگردان نمایش استرالیا و شعیب مکتب داری و نیما ایمانزاده کاردان نمایش بالستیک زخم تقدیم و جایزه اول کارگردانی را به فاتح بادپروا کارگدان نمایش آژاکس اهدا کرد.

هیأت داوران جشنواره همچنین جایزه ویژه خود را به شیلان شیرزادی بازیگر خردسال نمایش باغ آرزوها و آرتین امجدی بازیگر خردسال نمایش ٩ تقدیم کرد.

 

گفتنی است؛ بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی کردستان از ۲ تا ۵ شهریور با اجرای هشت نمایش در بخش رقابتی و ۲ اجرا در بخش جنبی برگزار شد. 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر