کد خبر: 2221

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهور به ۴ پرسش درباره بیکاری، ارز، رکود و قاچاق در جلسه علنی مجلس قانع نشدند.

به گزارش کردستان خبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان طرح سوال از رئیس‌جمهور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهور به ۴ پرسش از ۵ پرسش مطرح شده در جلسه علنی مجلس قانع نشدند.

پس از جلسه طرح سوال از رئیس جمهور و توضیحات آقای روحانی در پاسخ به پرسش های 5 گانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی از نمایندگان درباره پاسخهای رئیس جمهور رای گیری شد.

در خصوص پاسخ رئیس جمهور به پرسش مربوط به کنترل قاچاق که با حضور 271 نفر رای گیری شد ، نمایندگان رای مخالف دادند که به معنی قانع نشدن آنان است.

 

در ادامه از 271 نماینده حاضر در صحن علنی درباره توضیحات رئیس جمهور در خصوص استمرار تحریم های بانکی با گذشت بیش از دو سال رای گیری شد که نمایندگان مردم از پاسخ آقای روحانی به این پرسش قانع شدند.

 

همچنین درباره پرسش سوم مبنی بر اینکه در دولت تدبیر و امید برای کاهش بیکاری اقدام شایسته ای انجام نشده است با حضور 273 نماینده به طور مجزا رای گیری شد که نمایندگان رای مخالف دادند و از پاسخ رئیس جمهور قانع نشدند.

 

همچنین درباره علت رکود اقتصادی شدید و چندین ساله در دولت های یازدهم و دوازدهم با وجود وعده های مکرر در خصوص عبور از رکود رای گیری شد که نمایندگان از توضیحات رئیس جمهور در این باره نیز قانع نشدند.

 

سوال پنجم: علت افزایش شتابان ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی چیست؟

وکلای ملت با 68 رأی موافق، 196 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 272 نماینده حاضر در صحن علنی، پاسخ‌های رئیس‌جمهور به این سوال را قانع‌کننده ندانستند.

 

چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس‌جمهور به سؤالی قانع نشده باشند و موضوع مورد سؤال، نقض قانون و یا استنکاف از قانون محسوب شود، آن سؤال به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر