کد خبر: 2257

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان امروزدر پارک شانو آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر، جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور مسئولان کشوری و استانی امروز شنبه(۱۰ شهریورماه) سیزدهمین دوره خود را در محل آمفی تئاتر روبازشانو شهر فرهنگی مریوان با مراسم افتتاحیه آغاز کرد.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به مدت پنج روز و با حضور ۳۹ گروه داخلی و خارجی در بخش‌های مسابقه، آزاد، آیینی و سنتی، خارجی، مرور، کودک و نوجوان، ویژه و جنبی برگزار می‌شود.

در مدت 4 روز تعداد 39 نمایش در 7 بخش، 112 بار در مکان های مختلف برای عموم مردم اجرا خواهند شد.

این آثار شامل 20 نمایش در بخش مسابقه آزاد، 4 نمایش در بخش مسابقه آیینی سنتی، 5 نمایش خارجی، 4 نمایش در بخش کودک و نوجوان، 4 نمایش در بخش مرور و 2 نمایش در بخش های ویژه و مهمان هستند. مراسم اختتامیه جشنواره نیز در روز سه شنبه 13 شهریور از ساعت 10 صبح در سالن نشاط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

در این جشنواره نمایش زبان شهر، نوشته و کارگردانی مشترک سیلوی فور، کریستوف شاتلان، مینا بزرگمهر و هادی کمالی مقدم، محصول مشترک ایران فرانسه (گروه هنری نوار ایران و تئاتر پودینگ فرانسه) ، نمایش سربازها، نوشته و کارگردانی تسولاک ملک گالستین، محصول ارمنستان ، نمایش برشی از یک کتاب، نوشته آرام صالح، کارگردانی شه مال احمد، محصول کردستان عراق ، نمایش با من اجرا کن، نوشته و کارگردانی خورخه اگناسیو رودریگس، محصول اسپانیا ، نمایش حق من کو؟، نوشته و کارگردانی هونه ر طاهیر، محصول کردستان عراق اجرا خواهند داشت که در مجموعه چهار کشور خارجی اجرا خواهند داشت.

از جمله گروه های و شخصیت های حاضر در جشنوار می تواند به حضور توفیق حیدرف، مدیر تئاتر دولتی جمهوری آذربایجان، به عنوان مهمان ویژه در این جشنواره خبر داد . 

سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از ١٠ تا ۱۴ شهریور ماه به مدت 4 روز با 39 نمایش در شهرستان مریوان برگزار می شود


گفتنی است؛ ۵۶ خبرنگار داخلی و شش رسانه خارجی هم سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را پوشش می‌دهند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر