فردا

کد خبر: 2259

نمایشگاه عکس و اسناد همکاری سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته در سنندج گشایش می یابد.

به گزارش کردستان خبر، نمایشگاه عکس اسناد تاریخی و عکس های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران در 73 سال گذشته دوشنبه 12 شهریور در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج گشایش می یابد.

این نمایشگاه با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران برگزار می شود و مراسم افتتاح آن فردا ساعت 11 با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و مسئولان استانی می باشد.

هدف از برگزاری نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران، اطلاع رسانی در مورد حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان های بین المللی از زمان تاسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد تاکنون است.

در این نمایشگاه 66 قطعه عکس از اسناد مهمی به نمایش گذاشته می شود که هر یک می تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل سودمند باشد.

مجموعه عکس ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

در این نمایشگاه عکس هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا در آمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است.

ایران به عنوان عضو موسس سازمان ملل همواره نقش کلیدی در این سازمان ایفا کرده است.

گفتنی است؛ نمایشگاه عکس اسناد تاریخی و عکس های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران به مدت پنج روز تا 17 شهریور از ساعت 10 تا 12 و 17 تا 20 آماده بازدید علاقه مندان است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر