از 10 تا 14 شهریور ماه

کد خبر: 2261

سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با 125 نمایش در حال برگزاری است.

به گزارش کردستان خبر، جلال قلعه شاخانی در آیین آغاز به کار سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: بعد از اعلام فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، در مجموع تعداد ٥٢٧ طرح و ایده در بخش آزاد و آیینی سنتی از هنرمندان تئاتر خیابانی ٣٠ استان کشور به دبیرخانه این جشنوار ارسال شد.

 

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با بیان اینکه ٨٧ طرح در بخش آزاد و ١٥ طرح در بخش آیینی سنتی به مرحله بازبینی جشنواره راه یافت، افزود: بعد از داوری مرحله بازبینی ٢٠ نمایش به بخش مسابقه و چهار نمایش در بخش آیینی سنتی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پذیرفته شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ادامه داد : در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان 39 گروه نمایشی حضور دارند که در چهار روز این جشنواره 125 اجرا خواهند داشت.

 

وی تصریح کرد : برای اولین بار در تاریخ تئاتر خیابانی مریوان 112 اجرا از تعداد اجراهای مذکور در مریوان و روستاهای تابعه و 13 اجرای مابقی این اجراها نیز در شهرهای سقز، سنندج و سروآباد اجرا خواهند شد.

 

قلعه شاخانی افزود : در راستای اجرای سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان 65 خبرنگار از خبرگزاری ها و شبکه های داخلی و خارجی حضور دارند.

 

فرماندار مریوان نیز در آیین افتتاحیه جشنوارهاظهار کرد: شهرستان مریوان در ٤٠ روز گذشته شاهد دو حادثه دلخراش همچون شهادت ١١ شهید در حادثه تروریستی روستای دری و جان باختن ٤ فعال زیست محیطی در حادثه آتش سوزی جنگل های روستای سلسی این شهرستان بود.

 

محمد شفیعی ادامه داد: این حوادث دلخراش باعث شد که به دلیل همدردی با خانواده شهدا، حادثه دیدگان و احترام به مردم شریف استان و مریوان اجرای کارناوال جشنواره اجرا نشود.

 

وی از حضور چهره های مشهور سینمایی و تلویزیونی در این دوره از جشنواره خبر داد و افزود: هفت نقطه شهری و ۲ نقطه روستای مریوان پذیرای اجرای گروه های نمایشی تئاتر خیابانی است.

 

سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از ۱۰ شهریور تا ۱۴ همین ماه با حضور هنرمندان حوزه نمایش داخل و خارج از کشور در شهرستان مریوان در حال برگزاری است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر