کد خبر: 2263

امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با پس گرفتن امضای خود، استیضاح بطحایی را منتفی کردند.

به گزرش کردستان خبر، امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با پس گرفتن امضای خود، استیضاح آقای بطحایی را منتفی کردند.

22 نفر از نمایندگان مجلس پیش از این، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کرده بودند که در صحن علنی اعلام وصول شده بود و جزو دستور سه شنبه هفته جاری مجلس قرار گرفته بود، بر این اساس سه‌شنبه هفته جاری استیضاح وزیر آموزش و پرورش انجام نخواهد شد.

 

تصویب ماده واحده لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری - صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، بررسی جزئیات لایحه یک فوریتی ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری - صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی را آغاز و ماده واحده آن را تصویب کردند.

 کلیات این لایحه در جلسه هفته گذشته مجلس تصویب شده بود.

براساس ماده واحده این لایحه، در راستای تحقق بند 11 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه کشور و به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و مالی از خارج، به دولت اجازه داده می شود با رعایت مفاد قانون برنامه ششم توسعه، در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه، ​مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر) و کرمانشاه (قصر شیرین)، منطقه آزاد تجاری - صنعتی مطابق نقشه های پیوست ایجاد کند.

همچنین کالا از خارج از کشور به مناطق ایجاد شده به منظور عرضه به مسافرین ممنوع و اعطای معافیت کالای همراه مسافر از مناطق مذکور به سرزمین اصلی صرفاً شامل کالاهای تولید شده در آن مناطق است.

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر