کد خبر: 2275

هزار و 125حاجی کردستانی از 14 تا 21 شهریور ازفرودگاه همدان به کشور بازخواهند گشت.

به گزارش کردستان خبر، با توجه به پایان موسم حج سالجاری، پروازهای بازگشت حجاج به کشور از آغازین ساعات صبح فردا (سه‌شنبه) چهاردهم شهریور ماه از فرودگاه جده آغاز می‌شود و همزمان از فردا خروج حجاج از مکه مکرمه همزمان به سمت مدینه منوره و فرودگاه جده انجام می‌شود.

 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هماهنگی ایجاد شده با مسئولین سازمان هواپیمایی عربستان و وزارت حج عربستان، برای تسریع در انجام پروازهای بازگشت و استفاده از تسهیلات بیشتر فرودگاه مدینه گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده بخشی از حجاج مدینه قبل از 14 تا 19 شهریور علاوه بر فرودگاه جده، از فرودگاه مدینه منوره نیز انجام می‌شود.

 

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد تلاش می‌شود که حجاج با پروازهای منظم‌تر که از 2 فرودگاه جده و مدینه منوره به مقصد 20 فرودگاه کشور انجام می‌شود، به سهولت و سلامت به میهن بازگردند.


در همین راستا خانواده های حجاج کردستانی نیز همانند دیگر هموطنان کشور منتظر بازگشت حجاج خود می باشند.

 

تعداد ۱۹۲۵ زائر خانه خدا  از استان کردستان در تاریخ یکشنبه  مردادماه 14 لغایت 21 همین ماه در قالب 14 کاروان از ایستگاه پروازی همدان راهی سرزمین وحی شدند.

 

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت کشور: پروازهای بازگشت حجاج به کشور از آغازین ساعات صبح فردا (سه‌شنبه) از فرودگاه جده آغاز می‌شود.

 

در همین راستا مدیرکل حج و زیارت کردستان از آغاز بازگشت حاجیان کردستانی از روز چهارشنبه 14 شهریور به کشور خبر داد و افزود: براساس برنامه زمانبندی  شده نخستین کاروان حجاج استان 14 شهریور  مدینه منوره  را به سمت فرودگاه همدان ترک خواهند کرد.

وی زمان برگشت آخرین کاروان حجاج کردستانی را  روز 21 شهریور ماه به کشور اعلام کرد و گفت: یک هزار و 925 زائر کردستانی امسال حاجی شدند که از این تعداد 970 نفر مردان و 953 نفر را زنان تشکیل دادند.

هاشم ناظمی‌جلال  میانگین سنی زائران حج تمتع امسال استان را نیز 62 سال عنوان کرد و افزود: میانگین کشوری سن حاجیان 56 سال می باشد.

 

لازم بذکراست در موسم حج تمتع سال جاری ازاستان کردستان تعداد ۱۹۲۵ نفر در قالب 14کاروان (13کاروان اهل سنت 1کاروان اهل تشیع ) متشکل از چهار کاروان از سنندج، 2 کاروان از بانه، یک کاروان از قروه و دهگلان، سه کاروان از مریوان و سروآباد، سه کاروان از سقز و یک کاروان از بیجا راهی سرزمین وحی شدند.

امسال ۸۵ هزار حاجی ایرانی در آیین مناسک حج ابراهیمی شرکت کردند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر