کد خبر: 2277

شفافیت آرا نمایندگان مجلس چند هفته‌ای است که به یکی از موضوعات داغ شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر تبدیل شده است.

به گزارش کردستان خبر،  طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس از طرح های پُر سر و صدای هفته گذشته بود، طرحی که گفته می شود معیاری مناسب برای ارزیابی مردم از نظرات نمایندگان و همچنین گامی مهم در راستای شفاف سازی آرا وکلای ملت در مخالفت و موافقت با طرح ها و لوایحی است که در مجلس به رای گذاشته می شود.

به اعتقاد کارشناسان و صاحبنظران مسایل سیاسی و بسیاری رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی، تصویب این طرح موجب ارتقای کیفیت رای و کارآمدی نمایندگان و اقدامی موثر برای شکل گیری مطالبات مردم از نمایندگان و شفافیت قوانین و مصوبات مجلس می شود.

این طرح یک فوریتی چند هفته گذشته با امضای 29 نماینده مجلس تحویل هیات رییسه شد و هیات رییسه نیز به معاونت قوانین ارجاع داد تا پس طی روند قانونی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بررسی شود. این طرح پس از رسیدگی کارشناسی در این کمیسیون به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارجاع می شود.

 

حالا شفافیت آرا نمایندگان مجلس چند هفته‌ای است که به یکی از موضوعات داغ شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر تبدیل شده است.

 

ماجرا از توییت حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شروع شد، حاجی دلیگانی با انتشار تصویری از امضاهای جمع آوری شده برای طرح شفافیت آرا نمایندگان نوشت: بهترین معیارهای ارزیابی نمایندگان توسط مردم این است که بدانند نمایندگان آنها در خصوص طرحها و لوایح مختلف در مجلس چه نظراتی داشتند. طرح یک فوریتی شفافیت آرای نمایندگان تحویل هیئت رئیسه مجلس شد. اسامی باقی حامیان شفافیت آرا را با شما در میان خواهم گذاشت.

پس از این توییت حاجی دلیگانی موج اول درخواست‌های کاربران توییتر برای شفافیت آرا نمایندگان آغاز شد و دومین موج این خواسته کاربران صبح امروز و با هشتگ " شفافیت آراء مجلس" به داغ‌ترین هشتگ توییتر فارسی تبدیل شد.

 

آسید پوبان حسین‌پور اولین کاربری بود موج دوم این هشتگ را آغاز کرد و در صفحه خود در توییتر نوشت: چرا با #شفافیت_آراء_مجلس مؤافقم؟! چون فرصت محافظه‌کاری و وسط لحاف خوابیدن را از نمایندگان فرصت‌طلب و منفعت‌طلب وابسته به جریان‌های سیاسی سلب می‌کند..

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر