کد خبر: 2285

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد برای انجام فعالیت های مشترک با دانشگاه کردستان همکاری می کند.

به گزارش کردستان خبر، ماریا دوتسنکو عصر دوشنبه در نشست با مسئولان و اساتید دانشگاه کردستان اظهار داشت: به عنوان نماینده بخش روابط عمومی سازمان ملل، آمادگی این نهاد را برای انجام فعالیت های مشترک در زمینه های مهندسی آب، کشاورزی و پژوهشی با دانشگاه کردستان اعلام می کنم.

 

وی افزود: برنامه ای را تحت عنوان «تاثیر آکادمیک» ایجاد کرده ایم که قرار است شبکه ای از دانشگاه های مختلف جهان در آن تشکیل شود که شامل بیش از یک هزار دانشگاه است؛ قرار است اطلاعات و پروژه های مشترکی در این شبکه بین المللی داشته باشیم که دانشگاه کردستان هم می تواند یکی از اعضا باشد.

 

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران با اشاره به اینکه موضوع این کارگاه ها فعالیت های متنوع سازمان ملل است، گفت: دانشجویان می توانند با سازمان ملل آشنا و از منابع و کتابخانه های آنلاین این سازمان استفاده کنند.

 

وی اظهار داشت: همچنین دانشجویان می توانند به واسطه شبکه (تاثیر آکادمیک) و از طریق ویدیو کنفرانس با قسمت های مختلف این نهاد بین المللی از جمله شورای امنیت و مجمع عمومی آشنا شده و بعد از آموزش های لازم به عنوان دیپلمات در کشورهای مختلف در زمینه فعالیت های سازمان ملل کار کنند.

 

وی سپس در بازدید از پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان افزود: می توانیم بروشورهایی را درباره فعالیت های سازمان ملل در اختیار کتابخانه دانشگاه قرار داده و نمایشگاه های مشترکی از جمله عکس و اسناد تاریخی را نیز برپا کنیم.

 

مشاور رئیس دانشگاه کردستان نیز اظهار داشت: این دانشگاه در سال ۱۹۹۱(۱۳۷۰ شمسی) به شکل مستقل فعالیتش را آغاز کرد و اکنون با هفت دانشکده به دانشجویان خدمات آموزشی می دهد.

سیدمحمدطاهر حسینی اضافه کرد: دانشگاه کردستان، ۶ هزار و ۶۹۰ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۲ هزار و ۴۲۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۶۸ دانشجو در مقطع دکترا دارد.

 

ماریا دوتسنکو به منظور شرکت در آیین افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران روز دوشنبه به کردستان سفر کرد.

 

بازدید از موزه های سنندج و مردم شناسی، دیدار با مدیران و مسئولان دبیرستان دخترانه ابرار، نشست به مسئولان و اساتید دانشگاه کردستان، بازدید از بازار قدیمی سنندج از دیگر برنامه های رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در سفر به کردستان است.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر