کد خبر: 2288

دیپلمات کهنه کار آلمانی درباره قدرت یابی نیروهای ضد آمریکایی هشدار داد و گفت: ادامه این روند آلمان را به آغوش روسیه و چین می اندازد!

به گزارش کردستان خبر، «ولفگانگ ایشینگر» دیپلمات کهنه کار آلمانی که سفیر اسبق این کشور در واشنگتن بوده است و از سال ۲۰۰۸ میلادی، ریاست کنفرانس امنیتی مونیخ را بر عهده دارد، در مصاحبه با رویترز درباره قدرت یابی نیروهای ضد آمریکایی هشدار داد و گفت: ادامه این روند آلمان را به آغوش روسیه و چین می اندازد!

وی این مصاحبه را به بهانه انتشار کتابش با عنوان «جهان در خطر است» انجام و به آلمانی ها هشدار داد مبادا به خاطر رفتار دونالد ترامپ امید خود به آمریکا را از دست بدهند. وی همچنین برلین را به مسئولیت پذیری بیشتر در عرصه جهانی ترغیب کرد.

ایشینگر هشدار داد: ترامپ هرچه بیشتر در قدرت بماند، مقابله با آلمانی ها و اروپایی هایی که از بعد از جنگ ویتنام بر قطع طناب دوستی با آمریکا پافشاری می کنند؛ بیشتر و دفاع از این رابطه برای دولت آلمان هم دشوارتر می شود.

نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد تنها ۳۵ درصد آلمانی ها به آمریکایی که از سوی ترامپ اداره می شود؛ روی خوش نشان می دهند.

ایشینگر همچنین از اظهارات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان مبنی بر استقلال هرچه بیشتر (از آمریکا) استقبال کرد و از لزوم عملی کردن این وعده سخن گفت.

اظهارات ایشینگر درحالی مطرح می شود که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز از لزوم مشارکت روسیه در تامین مسائل امنیتی اروپا سخن می گوید.

بلومبرگ هم در مطلبی نوشت: بعد از اقدامات آمریکا علیه اروپا از تجارت گرفته تا تغییرات اقلیمی، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون نشان دادند که صبرشان در برابر ترامپ به پایان رسیده است .

رهبران آلمان و فرانسه به فاصله ۲۴ ساعت از یکدیگر خواستار استقلال بیشتر اروپا در برابر آمریکا شدند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر