رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

کد خبر: 2296

جعفری؛ با پیگیری های انجام شده سعی برآن است تا دو ماه آینده کل مبلغ بدهی کشاورزان گندم کار استان پرداخت شود.

به گزارش کردستان خبر، خالد جعفری در پنجمین جشنواره انگور شهرستان بیجار اظهار کرد: شهرستان بیجار از شهرستانهای مستعد در بخش کشاورزی است که علاوه بر انگور رتبه اول تولید گندم در بین شهرستان های استان را دارا می باشد و به عنوان شهرستان اول تولید کننده گندم در کشور معرفی شد.

 

وی افزود:  50 درصد پول خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده که با پیگیری های انجام شده سعی برآن است تا دو ماه آینده کل مبلغ بدهی کشاورزان گندم کار پرداخت شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: این نهاد قدرشناس تولیدکنندگان این بخش است وباید در راستای ایجاد اطمینان خاطر و رفع دغدغه هایشان  پیگیری های لازم انجام شود.

 

وی تاکید کرد :کشاورزان عامل اصلی تولید در بخش کشاورزی هستند باید به عنوان یک وظیفه  به جد پیگیر امورات کشاورزان فهیم و زحمتکش استان بود.

 

جعفری با اشاره به اینکه شهرستان بیجار در حوزه  باغات دیم انگور در رتبه 9 استان قرار داردخاطر نشان کرد:در راستای اجرای طرح توسعه باغات تلاش براین است تا با استفاده از روشهای نوین آبیاری نسبت به توسعه باغات آبی اقدام شود.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان یاداورشد: از 350 هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان بیجار  7 هزار هکتار یعنی  2.5 درصد این اراضی آبی است.

 

وی اظهار داشت: امید است با توجه به مطالبه استاندار استان نسبت به تخصیص آب به مزارع دیم استان  از محل سد های احداث شده در منطقه، میزان قابل توجهی اراضی از دیم به آبی تبدیل شود.

 

خالد جعفری یاداورشد: شهرستان بیجارهمچنین در حوزه   توسعه دامداری از شرایط بسیار مناسبی بهره مند است و در کنار دامداری می توان به اهمیت  مرغداری در این شهرستان که از شهرستان های مهم استان می باشداشاره کرد.

 

وی خاطرنشان کرد :از تحقیقات حوزه انگور در این شهرستان به ویژه  بخش کُرانی حمایت خواهیم کرد و در راستای برند سازی انگور این منطقه باغداران و تعاونی های فعال شهرستان را یاری خواهیم کرد.

 

به گفته جعفری، جشن شکرگذاری گندم(خرمانان) به زودی در شهرستان بیجار برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر