باحضور وزیر نیرو

کد خبر: 2301

عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت اتحاد کامیاران با ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

به گزارش کردستان خبر، رضا اردکانیان وزیر نیرو، برای بهره برداری، شروع عملیات اجرایی و بازدید از چندین طرح مهم صبح امروز وارد استان کردستان شد.

عملیات اجرایی پست 230.63 کیلوولت اتحاد کامیاران با حضور وزیر نیرو ، استاندار کردستان و جمعی از مسئولان اجرایی این استان آغاز شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه غرب کشور در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت : اجرای این طرح از سال 89 به مناقصه گذاشته شده بود که به دلیل کمبود منابع مالی و تحریم به تعویق افتاد و دوباره از سال 92 ساخت آن آغاز شد.

علی اسدی با اشاره به اینکه اعتبار اولیه لازم برای احداث این طرح 550 میلیارد ریال است ، افزود : تاکنون 230 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و قرار است تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد .

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش اطمینان شبکه انتقال و فوق توزیع کامیاران ، رفع افت ولتاژ شبکه در این شهرستان و حومه و کاهش تلفات شبکه اعلام کرد.

تامین بار ایستگاه پمپاژ دهکانان با دیماند 15 مگاوات ، تامین بار شهرک صنعتی کامیاران ، بهبود تغذیه پست های فوق توزیع کامیاران و موچش و ایجاد زیر ساخت تامین بارهای صنعتی و کشاورزی منطقه از دیگر اهداف ساخت این پست 230 کیلوولتی است.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر