کد خبر: 2335

عمده اقلام قاچاق مرزهای استان مشروبات الکلی، سیگار، تجهیزات ماهواره و وسایل بهداشتی است.

به گزارش کردستان خبر، ،افشین شاه حسینی رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتظامی کردستان امروز در پنجمین جلسه اصلی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، گفت:در سال‌جاری 7 مرحله رزمایش سراسری و استانی داشته‌ایم و رویکرد نیروی انتظامی در بحث مبارزه با قاچاق از بحث سنتی به مبارزه بر مبنای آگاهی و اشراف اطلاعاتی تغییر ماهیت داده است.

وی گفت: در سال جاری ۱۹ فقره کشف قاچاق فرای مرز‌های استان داشته‌ایم که عمدتا مشروبات الکلی، سیگار، تجهیزات ماهواره و وسایل آرایشی- بهداشتی بوده‌اند.

وی  اظهار داشت: با توجه به نوسانات ارزی اخیر در بحث کشف کالای قاچاق با کاهش روبرو شده‌ایم و اثرات این نوسانات در مقوله ورود کالا به خوبی محسوس است.

رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سالجاری در کشف مشروبات الکلی ۲۶ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی اعلام کرد: در این مدت همچنین در خصوص کشفیات فرآورده‌های نفتی ۸ درصد، برنج ۲۷۹ درصد، چای ۲۵۴ درصد، لوازم یدکی ۳۳۵ درصد، دارو ۳۷ درصد و احشام یک درصد افزایش داشته‌ایم.

شاه حسینی با اعلام اینکه در سالجاری بر کشف پرونده‌های بیش از ۵ میلیارد ریال، یک میلیارد ریال و انهدام باند تمرکز شده است، گفت: در کشف پرونده‌های بالای یک میلیارد ریال در پنج ماهه نخست سال ۷۶ درصد، پرونده‌های بالای ۵ میلیارد ریال ۱۲۸ درصد و انهدام باند قاچاق ۶ درصد افزایش داشته‌ایم.

رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتظامی کردستان با بیان اینکه در بحث ارزش ریالی کالاهای مکشوفه یک درصد افزایش اررش ریالی کشف لحاظ شده است، اضافه کرد: در این زمینه نیز با توجه به افزایش قیمت دلار و گوشت با چالش قاچاق احشام روبرو هستیم که نیازمند توجه ویژه است.

وی دیگر موضوع حائز اهمیت در قاچاق را خروج کالاهای اساسی توسط مسافرین از مرز برشمرد و ادامه داد: این امر به دلیل افزایش قیمت دلار و جلوگیری از خروج کالای اساسی از کشور باید با حساسیت ویژه پیگیری شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر