کد خبر: 2358

572 ناشر کشوری برای شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان ثبت نام کرده اند.

به گزارش کردستان خبر، جلال قلعه شاخانی در نشست ستاد برنامه ریزی برپایی هشتمین نمایشگاه کتاب استانی در سنندج اظهار داشت: این دوره از نمایشگاه کتاب به صورت بین المللی و از 18 تا 23 مهر امسال در سنندج برپا می شود.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام ناشران در هشتمین نمایشگاه کتاب استان تا 23 شهریور جاری ادامه دارد، افزود: زمینه شرکت تمامی ناشران استانی نیز در این نمایشگاه فراهم است و سعی می کنیم این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با حضور همه ناشران استان باشد.

رئیس برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با اشاره به اینکه این نمایشگاه از 18 تا 23 مهر امسال در سنندج برپا می شود، اضافه کرد: با هماهنگی های انجام شده تلاش می شود ناشران کشورهای همجوار همچون افغانستان، سوریه، لبنان، مصر و اقلیم کردستان عراق در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این دوره از نمایشگاه کتاب استانی دربردارنده تازه های نشر و جوابگوی نیاز مخاطبین باشد، افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فعالان و دوستداران کتاب، کتابفروشان و کتابخوانی فراهم می کند.

وی اضافه کرد: ستاد اجرایی برگزای این دوره از نمایشگاه کتاب استانی از شهریور جاری در راستای هر چه بهتر برگزار شدن آن فعال شده است.

وی یادآور شد: با بررسی کم و کاستی ها دوره های گذشته و رفع این کاستی ها امیدواریم این دوره شاهد نمایشگاهی درخور توجه همراه با استقبال مردم فرهنگی استان باشیم.

قلعه شاخانی گفت: با توجه به همزمانی این دوره از نمایشگاه کتاب با مهر و آغاز سال تحصیلی، تلاش شده است زمینه حضور ناشران کتاب دانشگاهی و آموزشی نیز بیشتر فراهم باشد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در راستای اجرای سیاست های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و فراهم آوردن تسهیلات برای دسترسی هم میهنان به تازه های نشر به همت این اداره کل و با همکاری موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در محل دایمی نمایشگاه های استانی در سنندج برپا می شود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر