سردار رجبی در جمع خبرنگاران

کد خبر: 2368

رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) 2 شهریورماه جاری در استان کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، سردار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان پیش از ظهردر نشست خبری پیرامون تشریح برنامه های رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی و هفته دفاع مقدس ضمن تسلیت ماه محرم اظهار داشت: پیشاپیش از انعکاس اخبار این رزمایش و دیگر اقدامات سپاه توسط اصحاب رسانه  برای آگاهی مردم تشکر می کنم.

وی از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان با نام سپاهیان محمد رسول الله(ص) 2 خبر داد و گفت: دلیل این نامگذاری این است که در دوران دفاع مقدس جذب آموزش و اعزام بسیجیان با نام سپاهیان محمد(ص) انجام میشد و اکنون نیز در تداوم همان اقدامات بسیج این رزمایش با این نام نامگذاری شده است.

وی افزود: رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) 26 شهریورماه جاری با حضور ۲۰ گردان بیت‌المقدس در سراسر استان برگزار می‌شود که از شهرستان سنندج ۳ گردان، شهرستان دهگلان یک گردان و سایر شهرستان‌های ۲ گردان در رزمایش حضور خواهند داشت.

سردار رجبی یادآور شد: هرساله ضرورت برگزاری این رزمایش در استان احساس می شود اما امسال به دلیل ترکیبی از تهدیدات و فتنه های دشمن علیه مردم  از جمله عملیات‌های روانی علیه مردم، جنگ اقتصادی این ضرورت بیشتر است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: علاوه بر این رزمایش استانی که در حوزه شهر و تهدیدات نرم دشمن است رزمایش دیگر کشوری در مهرماه برگزار می شود که در حوزه تهدیدات نرم و نیمه سخت دشمن است که این رزمایش کشوری در واقع بخش دوم همان رزمایش استانی است.

سردار رجبی خاطر نشان کرد: رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) 2 با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت در دو مرحله شروع می شود که مرحله اول از 9 شهریورماه در قالب سازماندهی و اعزام گروه‌های جهادی  به مناطق محروم آغاز شده و تا 29 شهریوررماه ادامه دارد و مرحله دوم آن نیز که ناظر به آمادگی و سازماندهی بسیجیان می باشد روز دوشنبه 29 شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی محرومیت کردستان فقط در حوزه عمران ندانست و افزود: وجود محرومیت‌های فرهنگی و تربیتی مهم‌تر از محرومیت‌های عمرانی است در بازدید اخیر خود از گروه‌های جهادی شهرستان قروه مشاهده میشد امکانات حوزه عمران اگر هم مطلوب نباشد حداقل‌ها را در بر می‌گرفت اما مسئله‌ای چون اعتیاد نفس مردم را در برخی نقاط محروم گرفته بود و این ناشی از محرومیت فرهنگی و اطلاع‌رسانی است که جای بسی تأسف دارد.

 

 اجرای 40 عنوان برنامه و 800 مورد اجرایی در کردستان توسط سپاه

سردار رجبی با بیان اینکه فرهنگ خدمت رسانی بدون منت در همه وجود ندارد تاکید کرد: کارهای ما ناظر بر این است که مشارکت دولت و مردم هم وجود داشته باشد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود به برنامه های سپاه استان در هفته دفاع مقدس و تقارن با ایام محرم پرداخت گفت: ما برنامه های هفته دفاع مقدس را با اهداف ترویج مقاومت،ایثار، جهاد و شهادت و روحیه خودباوری دینی و ملی و نشر ارزشهای والای دفاع مقدس برگزار خواهیم نمود.

وی گفت: این برنامه ها با حول محورهای تکریم شهیدان و ایثارگران، تبیین قدرت دفاعی کشور در گذشته حال و آینده، تلاش در جهت ارتقاء روحیه جهادی، تبیین نقش دشمنان خارجی انقلاب اسلامی در 40 عنوان برنامه و 800 مورد اجرایی و ریز برنامه پیش بینی و توسط سپاه کردستان در استان انجام می شود.

وی نواختن زنگ مقاومت ، برگزاری رژه نیروهای مسلح،؛برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، غبارروبی مزار شهدا، دلجویی از خانواده شهیدان، افتتاح پروژه های بسیج سازندگی و اعزام اکیپ های بهداشتی درمانی به مناطق محروم استان را از جمله ی این برنامه ها نام برد.

 

در ادامه فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به سوال خبرنگاران در رابطه با مسائل اخیر استان و منطقه جواب داد.

 

هیچ قدم مثبتی در رابطه با انسداد مرزها صورت نگرفته/وزیر کشور به قول خود عمل نکرد

 

سردار رجبی در پاسخ به سوالی در رابطه با انسداد مرزها اظهار داشت: تاکنون هیچ کاری در این رابطه صورت نگرفته و هیچ قدم مثبتی در حوزه انسداد مرزها که بالاترین مسئله برای ایجاد امنیت برای استان است برداشته نشده.

وی حوزه اقدامات فیزیکی و مهندسی را از جمله موارد انسداد مرزها نام برد.

وی و در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در رابطه با اتفاق روستای دری و شهادت 11 بسیجی و ربط آن با که درست اجرای نشدن انسداد مرزها گفت: به طور قطع نمی توان گفت اما انسداد مرزها فقط در افزایش افراد برای مرزبانی نیست بلکه باید در حوزه اقدامات فیزیکی نیز اقداماتی انجام شود که این مستلزم اراده استانی و منطقه ای است و باید اعتبارات برای انسداد مرزها انجام شود و وزیر کشور به خود خود برای انسداد مرزها که چندسال قبل دادند عمل کند.

 

سوال دیگر خبرنگاران حول محور تهدید برخی از عناصر ضد انقلاب و گروهک ها برای تعطیلی بازار و اخیرا تحریم نماز جمعه مریوان بود که سردار رجبی گفت: تعطیلی بازار زیبنده کسبه و بازاریان ما نبود هر چند این موضوع را پیگیری و با لیدرهای آن برخورد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: کسانی که آمدند و فضای استان را ملتهب کردند دشمن مردم هستند و از آبشخور دشمن تامین می شدند اما مردم همانند همیشه به این حرفها گوش نداده و کسب و کار خود را انجام دادند اما در این میان رسانه و خبرنگاران باید قبل از رسانه های بیگانه وارد عمل می شدند تا مردم سردرگم نمی شدند و رسانه باید قبل از رسانه های معاند سخنان را بازگو کنند به موقع وارد عمل شوند همانند یاران امام حسین(ع) که دانستند در کجا و چه موقع تصمیم بگیرند و امام حسین(ع) و یارانش همشه در اذهان می مانند به دلیل اینکه دانستند در چه زمان و چه مکانی راه درست را انتخاب کنند.

در مورد تحریک مردم به شرکت نکردن در نماز جمعه مریوان نیز برعکس مردم بیشتر از پیش در نماز جمعه حضور بهم رسانند و بازهم نقشه های ضد انقلاب را نقش برآب کردند.

وی درباره رسانه ها گفت: باید و به نفع مردم سخن بگوید؛ درباره مشکلات مردم، غائبه مردم اینجا هستند.

 

 موشک باران سپاه پاسخی به عهد شکنی دشمنان انقلاب

 

وی با اشاره به موشکباران اخیر مقر حزب دموکرات گفت: در ارتباط با عهدشکنی حزب دموکرات، در سال 75، نیروهای ما که در هیبت‌سلطان حضور داشتند تا کوی سنجق رفتند و آنها تعهدی به جمهوری اسلامی دادند و دبیرکل حزب منحله دموکرات پای تعهد را امضا کرد مبنی بر اینکه در کردستان عراق فعالیت سیاسی انجام می‌دهد و به هیچ عنوان در داخل خاک ایران مسلحانه دست به اقدام نمی‌زند و نیرو یا تیمی به داخل مرز اعزام نمی‌کند.

سردار رجبی افزود: در سال‌های اخیر گروهک‌ها  به تحریک و تجهیز دشمنان ما بعد از 20 سال با شکستن عهد خود تیمی به سروآباد فرستادند و آن ضربه را در آنجا خوردند و تیم کامل منهدم شد و آنها پس از آن هم تشویق شدند به امثال آن کار دست بزنند.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان  بخشی از دلایل موشک‌باران اتاق جلسه سران حزب دموکرات را به دلیل عهدشکنی آنان در عدم فعالیت نظامی در کشورمان عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر