کد خبر: 2400

53 هزار کلاس اولی و نوآموز کردستانی شنبه اولین روز ورود به مدارس را جشن می گیرند.

به گزارش کردستان خبر، مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ مهر و مقاومت در کلیه مدارس استان طنین انداز خواهد شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی با اعلام این خبر گفت: بیش از 27 هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی استان و 26 هزار نوآموز پیش دبستانی روز شنبه 31 شهریور ماه 97، با شرکت در جشن شکوفه ها، اولین روز ورود خود را به مدارسه جشن می گیرند.

وی ادامه داد: آئین نمادین استانی جشن شکوفه ها و غنچه ها نیز با حضور مسئولین استانی، دانش آموزان پایه اولی و نوآموزان پیش دبستانی و اولیای آنان روز شنبه 31 شهریور ماه در دبستان معلم ناحیه یک سنندج برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین از نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در کلیه مدارس استان در روز اول مهر ماه 97 همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: در این روز دانش آموزان، اولین روز خود حضور در کلاس های درس را جشن می گیرند.

به گفته قربانی آئین نمادین استانی جشن بازگشایی و زنگ آغاز مهر و مقاومت نیز صبح روز یکشنبه اول مهرماه 97 با حضور مسئولین استانی، در دبیرستان شهید یدالله محمدی سنندج برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است؛ سه هزار و ۷۳۵ مدرسه در قالب ۱۱ هزار و ۵۳۶ کلاس درس برای آغاز سال تحصیلی جدید در استان کردستان در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر