کد خبر: 2412

787 نفر از هفتم محرم تا ظهر عاشورا در بیجار و سریش آباد در طرح " نذر خون" شرکت کردند.

به گزارش کردستان خبر،  787 نفر از هفتم محرم تا ظهر عاشورا در شهرهای بیجار و سریش آباد با مراجعه به پایگاه‌های سیار انتقال خون، در طرح " نذر خون" شرکت کردند که از این تعداد ۳۸۹ نفر در بیجار و ۳۹۸ نفر در سریش اباد بوده اند.

محمدسعید کریمیان با بیان اینکه از عزاداران بیجاری ۲۵۲ کیسه خون کامل دریافت شد، افزود: طی روز‌های تاسوعا و عاشورا هم اکیپ سیار انتقال خون استان در سریش آباد مستقر است که تا این ساعت،۳۱۲ کیسه خون کامل از آنان دریافت شده است.

وی ضمن عذر خواهی از آن دسته داوطلبانی که با وجود حضور در صف‌های طولانی موفق به اهدای خون نشدند، اضافه کرد: استقبال از طرح اهدای خون در ایام ماه محرم چشمگیر بود، ولی کمبود نیروی انسانی و امکانات تیم سیار مانع از خدمات رسانی به همه داوطلبان و انجام عملیات خونگیری شد.

مدیرکل انتقال خون کردستان گفت: اهداکنندگانی که پیش از این در استان تجربه اهدای خون داشته باشند می‌توانند در هر بار مراجعه پس از انجام مراحل پذیرش، مشاوره و معاینه با نظر پزشک خون اهدا کنن در حالیکه از اهداکنندگان بار اول تنها امکان دریافت نمونه خون وجود دارد و پس از گذشت سه ماه، می‌توانند خون اهدا کنند.

کریمیان از اهداکنندگان خواست که اهدای خون را تا پایان ماه‌های محرم و صفر در دستور کار قرار دهند و انجام این عمل انسان دوستانه را تنها به روز‌های خاصی از سال یا مناسبت‌های ملی و مذهبی موکول نکنند.

به گفته کریمیان همه اهداکنندگان مستمر خون در استان معرفی نامه واکسیناسیون هپاتیت ب. را دریافت کرده اند، گفت:این دسته از اهداکنندگان خون از اول مهر تا اول اسفند، طی سه مرحله در نزدیکترین مرکز جامع سلامت محل زندگی خود، واکسن را دریافت می‌کنند.

سالانه ۳۰ هزار کردستانی خون خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا می‌کنند که این کار خیر در مناسبت‌های مذهبی چشمگیرتر از دیگر روزهاست.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر