کد خبر: 2435

امروز آیین بازگشایی مدارس استان برگزار و زنگ مهر و مقاومت نواخته شد.

به گزارش کردستان خبر، آیین نمادین بازگشایی مدارس استان و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، امام جمعه سنندج، روحانیون، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی، مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، جمعی از مسئولین استان، خانواده معزز شهدا، دانش آموزان، فرهنگیان و اولیاء در دبیرستان شاهد شهید یدالله محمدی ناحیه دو سنندج برگزار شد.

 

سردار رجبی در این مراسم حادثه تروریستی اهواز و شهادت جمعی از هموطنان را تسلیت گفت و اظهار داشت: این اقدام استکبار اراده های فرزندان انقلاب را در برخورد با دشمنان مستحکم خواهد کرد.

 

فرمانده سپاه کردستان با اشاره به صنعت موشکی جمهوی اسلامی ایران، گفت: کشور ما در بسیاری از زمینه ها توانمند است و نمونه بارز این توانمندی درخشش دانش آموزان کشور در المپیادهای دانش آموزی جهانی است.

سردار رجبی ادامه داد: اگر ما مسلح به سلاح علم و دانش شویم؛ در سبک زندگی اسلامی ، در اقدامات توسعه ای در کشور و در همه اقدامات این توانمندی در نسل آینده ایجاد می شود.

 

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی جدید ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی روز گذشته  اهواز، اظهار داشت: این حادثه تروریستی موجب اتحاد و همبستگی بیشتر ملت ایران شده و توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

 

آیت الله شاهرودی با اشاره به اهمیت علم و دانش، مبارزه با جهل و نادانی را یکی از تاکیدات دین مبین اسلام عنوان کرد و گفت: خداوند در قرآن کریم برای دانش ارزش خاصی قائل شده است و هیچ محدودیتی برای کسب علم و دانش وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: مسلمانان در هر برهه از زمان که در موضوعات علمی به دین توجه کرده اند به پیشرفت و ترقی رسیده اند و در جمهوری اسلامی ایران نیز شاهد این پیشرفت ها بوده ایم.

 

در این مراسم بعد از نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت و رونمایی از کتاب " فهمیده کردستان" با موضوع زندگی نامه شهید یدالله محمدی، با استقبال مسئولین استانی دانش آموزان در کلاس های درس حاضر شدند و سال تحصیلی جدید رسما آغاز شد.

 

گفتنی است همزمان با این آیین در کلیه مدارس استان مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور دانش آموزان، معلمان، فرهنگیان و کلیه دست اندرکاران پروژه مهر در مدارس استان برگزار شد. 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر