به منظور ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر دانش

کد خبر: 2439

دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار ویژه جوانان دهگلانی برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته بین فرمانداری شهرستان دهگلان و پارک علم و فناوری کردستان در جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی و بهره گیری از امکانات و پتانسیل های هریک از طرفین در جهت رفع مشکلات و توسعه اشتغال پایدار، تفاهم نامه ای با حضور ارشدی فرماندار و رییس پارک علم و فناوری استان منعقد گردید و قرار بر این است که دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار ویژه جوانان شهرستان دهگلان برگزار شود.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری را فرهنگ‌سازی و آموزش‌های کسب و کار عنوان و اظهار کرد: برنامه ما این است که با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان، به جوانان خدمات ارائه دهیم.

 

خالد سعیدی با بیان اینکه استان کردستان در زمینه تبدیل علم به ثروت ضعیف است، گفت: پارک علم و فناوری کردستان سعی دارد تا با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در شهرستان‌ها، ایده‌هایی که قابلیت اجرایی‌شدن و تجاری‌سازی را دارد شناسایی کرده و به آنها آموزش دهد.

 

موضوع این تفاهم نامه به مشارکت و همکاری فرمانداری شهرستان دهگلان و پارک علم و فناوری کردستان با استفاده بهینه از پتانسیل ها، ظرفیت ها و امکانات طرفین دربرگزاری رویدادهای یک تا سه روزه ی کسب و کارهای فناورانه و نوآورانه، جشنواره های فناورانه و نهایتاً ایجاد و راه اندازی کانون های شکوفایی و خلاقیت و مراکز رشد به منظور ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر دانش اشاره کرد.

 

از اهداف این تفاهم نامه می توان به :ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی، دعوت از نخبگان و صاحبان ایده برای حضور در پارک علم و فناوری در راستای اشتغال فناورانه مبتنی بر دانایی، یادگیری مهارت های لازم جهت تبدیل ایده ها به محصولات و خدمات، انجام پروژه های کاربردی در قالب پروژه های بزرگ یا خرد با هدف رفع نیاز بخش های مختلف جامعه، اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر