مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان

کد خبر: 2445

حسینی با تکذیب شایعه اعتصاب کامیونداران گفت: امروز 1200 بارنامه صادره شد.

سید البرز حسینی درگفتگو با خبرنگار کردستان خبر در رابطه با شایعه اعتصاب کامیونداران اظهار داشت: تا به امروز مشکلی در استان وجود نداشته است و طی امروز 1200 بارنامه صادره شده که یک آمار در حد نرمال و طبیعی است.  

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان گفت: کامیون داران جزو صنوف نجیب و زحمت کش کشور هستند و بیشتر از 90 درصد جابجایی کالا که توسط زمینی در کشور از طریق این قشر زحمت کش انجام میشود.

حسینی در مورد  اعتصاب خردادماه  سالجاری کامیونداران در سطح کشور گفت: برخی از رانندگان در تعدادی از استانهای کشور باتوجه به افزایش قیمت اقلام مصرفی ناوگان مانند لاستیک، قطعات که با شرایط اقتصاد کشور و عدم تناسب با میزان کرایه حمل اعتراض داشتند که جزو مظالبات برحق آنها بود.

وی افزود: تعدادی در این زمینه خواستند از اعتراض کامیون داران استفاده کنند اما نتوانستند و قشر زحمت کش کامیون دار با پیگیری مطالبات برحق خود از طریق صنف مشکلات را به گوش مسئولین رساندند.

وی در ادامه گفت:عمده مشکلات کامیون داران در این مدت مشکلات بیمه ای، حمل و نقل بود که همان روزهای اول اعتراض برگزیده گان رانندگان نشست هایی را با وزرا و مسئولین برگزار نمودند و ان خواسته های مربوط به صنوف را به آنها درخواست های سازمانی را به خود سازمان ارجاع شد .

 

توزیع 1250 حلقه لاستیک طی سه ماه گذشته در استان

 

حسینی  عنوان کرد:همزمان در استان کردستان همانند سراسر کشور سایر ارگان های ذی ربط مانند صنعت و معدن و تجارت، تامین اجتماعی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با راهداری و حمل و نقل استان همکاری داشته و سهمیه های تعیین شده کشور به صنعت و معدن استان ابلاغ شد و برای حل بخشی از مشکل کامیون دارن 1250 حلقه لاستیک بین تمامی انواع ناوگانی استان توزیع شد و امیدواریم افزایش پیدا کند.

 

افزایش نرخ کرایه حمل بار

 

وی اظهار داشت: قبل از شروع اعتراضات و از اوایل سال گذشته افزایش نرخ کرایه آغاز شد که البته مجوز رسمی از سوی دولت برای این افزایش قیمت وجود نداشت پس از آغاز اعتراضات این فرایند سرعت بیشتری پیدا کرد و به استثنای تعرفه حمل فرآورده های نفتی که افزایش آن منوط به موافقت سازمان برنامه و بودجه است در سایر بخش ها تعرفه حمل کالا بطور میانگین تا 20 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: برخلاف شایعاتی در رابطه با اعتراض کامیون داران از اول مهر ماه به بعد شنیده شده گفت: به حمدااله تاکنون  هیچ مشکل خاصی در استان مشاهده نشده و تمام مطالبات استانی یکی شده و در مورد 20 درصد افزایش میانگین قیمت کرایه حمل به تمامی شرکتهای باری اعمال شده است و بحث بیمه تامین اجتماعی رانندگان نیز در حال پیگیری است.

حسینی خاطرنشان ساخت: برخلاف شایعات گفته شده در مورد اعتصاب، تعداد بارنامه صادره 1200 فقره طی امروز در استان بوده که ثبت شده و یک آمار در حد نرمال و طبیعی است و این گونه حرف ها شایعاتی است که افرادی که دوستدار نظام و کشور نیستند در پی ان هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان در پایان یادآور شد: برای دریافت و رسیدگی به مشکلات رانندگان سامانه های ویژه دریافت شکایات شامل سامانه تلفن گویای 141 سامانه پیامکی 3000141، سایت www.141.ir و صندوق پستی 14155-3773 فعال شده که مشکلات و انتقادات بخش و رانندگان را دریافت کرده و جهت رسیدگی به ادارت کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور انعکاس می دهد.

 

 

در حال تکمیل ...

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر