آخرین تقلب‌های عجیب بازار لوازم خانگی

کد خبر: 2505

کالا‌های درجه چندمی تولید شده در تهران در بازار‌های مرزی به اسم اجناس خارجی به چند برابر قیمت به مردم فروخته می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، با افزایش ۱۰۰‌درصدی قیمت لوازم خانگی و کاهش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه، اقبال به سمت بازار‌های مرزی نظیر بانه و جوانرود بیشتر از هر زمان دیگری شده است، سودجویان نیز فرصت را غنیمت شمرده و به روش‌های عجیب و غریبی برای کلاهبرداری از مردم بینوا متوسل شدند، کالا‌های درجه چندمی که در زیرپله‌های تهران تولید می‌شود راهی بازار‌های مرزی می‌شود و به اسم اجناس خارجی به چند برابر قیمت به مردم فروخته می‌شود.

مدتی است خبر ساخت لوازم خانگی با کیفیت پایین و بسته‌بندی‌های شیک در حاشیه‌های تهران و ساوه به گوش می‌رسد که اجناس را با مارک و لوگوی خارجی روانه بازار‌های مرزی می‌کنند و با ضمانت‌نامه‌های نامعتبر به مشتریان می‌فروشند. غیر از این، اما کلاهبرداری به بازار تهران هم رسیده است. فروشندگان تهرانی برای فرار از دست تعزیرات، قیمت‌هایی که در فاکتور اجناس می‌نویسند، با قیمتی که از مشتری می‌گیرند، بسیار متفاوت است و درصورت اعتراض مشتری از فروختن کالا به او خودداری می‌کنند. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که اعضای اتحادیه لوازم خانگی می‌گویند؛ برخی نمایندگی‌های رسمی فروش لوازم برای اینکه بتوانند قیمت‌ها را بیشتر از نرخ‌های مصوب نمایندگی‌ها بفروشند، دیگر کالای خود را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نمی‌فروشند.

محمد طحان‌پور،با اشاره به اینکه قاچاقچیان درشرایط فعلی بازار کالای ایرانی را با نام خارجی به مشتریان چند برابر قیمت واقعی می فروشند افزود: این افراد کالای با کیفیت ایرانی را از بازار امین حضور خریداری و در اطراف تهران پس از تعویض کارتن، نام و دفترچه راهنما با نام کالای ساخت کره به مردم می فروشند.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز واردات این نوع کالا را غیر قابل توجیه کرده است گفت: این افراد با شماره تلفن متعلق به بانه و کرمانشاه اقدام به ارسال پیامک کرده و اعلام می کنند که از بانه جنس را با گارانتی ارسال می کنند که این موضوع صحت ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به افزایش کیفیت قابل توجه کالای ایرانی بخصوص در بخش یخچال و یخچال فریز ادامه داد: این تولیدات ایرانی بسیار شبیه کالای کره ای هستند که سودجویان از آن بهر ه برداری می کنند.

طحان پور با بیان اینکه در نوعی از جارو برقی و ماشین لباسشویی نیز این تقلب انجام شده است افزود: مردم نباید از این کانالها و از فرستندگان این پیامکها خرید کنند زیرا این افراد سودجویانی هستند که از شرایط فعلی بهره برداری می کنند .

وی با اشاره به آزاد سازی قیمت لوازم خانگی هایی که جدید تولید می شود ادامه داد: تولید کنندگانی که محصولات جدید شان برروی خط تولید قرارمی گیرد باید قیمت های خود را با درنظر گرفتن هزینه تمام شده و سود تعیین شده برروی سامانه 124 سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده قرار دهند که درصورت نامتعارف بودن قیمتها و شکایت مردم ، سازمان حمایت با متخلف برخورد می کند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر