کد خبر: 2507

تا پایان شش ماهه نخست سال جاری هزار و ۱۴۵ روستای استان از نعمت گازدار بهره مند میشوند.

به گزارش کردستان خبر، مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: با افتتاح پروژه های گازرسانی روستایی تا پایان شش ماهه نخست سال جاری تعداد روستاهای گازدار به هزار و ۱۴۵ روستا افزایش یافته است.

وی در مورد برخورداری روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی افزود: تا سال ۱۳۸۳ تنها ۱۶ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند و عمدتا روستاهای بود که به شهر و خطوط گازرسانی نزدیک یا در مجاورت آن قرار داشت اما امروز هزار و ۱۴۵ روستای کردستان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به وضعیت موجود گازرسانی روستایی در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جهش بسیار زیادی در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای استان کردستان مشاهده می شود و در حال حاضر از ۳۰ شهر ۲۹ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

فعله گری به افزایش ضریب نفوذ گاز طبیعی اشاره کرد و و آن را نشانه افزایش سطح رفاه دانست و یادآور شد: با افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در هفته دولت ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی با افزایش سه درصدی روبرو و به ۸۸ درصد ارتقاء و تا پایان سال این ضریب به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر