در جلسه کارگروه تنظیم بازار؛

کد خبر: 2511

استاندار کردستان گفت: هیچ مشکلی در بحث تامین کالای اساسی مردم استان وجود ندارد.

به گزارش کردستان خبر، خالد جعفری شامگاه  دوشنبه ۹ مهرماه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گفت: طی مدت شش ماهه اخیر ۹۰۰ تن برنج، ۵۰ تن شکر، ۹۸۱ تن گوشت منجمد، ۱۰۶ تن گوشت قرمز منجمد، ۱۱۳ تن تخم مرغ وارداتی، ۴۵ تن گوشت گرم وارداتی، ۹ هزار تن ذرت و ۲۷ هزار تن کود شیمیایی در این مقطع در استان کردستان توزیع شده است.

وی میانگین سالیانه مصرف گوشت قرمز کردستان را حدود ۱۴ هزار تن، اعلام و تصریح کرد: این در حالی است که توزیع گوشت در استان ۱۰۶ تن می‌باشد و نسبت به نیاز مردم استان بسیار ناچیز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با اشاره به اینکه موجودی گوشت قرمز در سردخانه بیش از یک هزار تن است، بیان کرد: به دلیل اینکه قیمت‌ها از نظر ستاد تنظیم بازار کشور متعادل است، مجوز عرضه آن در بازار قطع شده است.

وی عنوان کرد: کودشیمیایی مورد نیاز استان خریداری شده، اما به دلیل مشکلات حمل، ارسال آن ۹ روز به تعویق افتاده است.

جعفری خاطرنشان کرد: حدود دو هزار و ۷۰۰ تن برنج در کردستان ذخیره شده که پس از تامین توزیع خواهد شد.

 

در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت:بخشی از کالاهای اساسی شامل برنج، مرغ منجمد، تخم مرغ در انبارها ذخیره شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکل کمبود کالاهایی همچون رب گوجه، دارو و لوازم آرایشی نداریم خاطرنشان کرد: کمبود کالایی در استان نداریم اما استقبال مردم برای خرید بیش از نیاز و بار روانی به وجود آمده در بازار مشکل ساز شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: به دلیل کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت ارزهای خارجی استقبال از خروج همه نوع کالا از مرزها زیاد شده است.

محمّد دره وزمی همچنین از توزیع لاستیک در میان رانندگان وسایل حمل و نقل جاده‌ای و عمومی خبر داد و افزود: مشکلات حوزه حمل و نقل به زودی کمتر خواهد شد.

 

بهمن مرادنیا نیز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، گفت: قانون برای استقرار نظم و امنیت تدوین شده است و باید با ابزار قانون با تخلف اقتصادی و مقوله قاچاق برخورد کرد.

وی با تأکید بر توقیف دام‌هایی که سودجویان قصد خروج آن را دارند، افزود: هیچ دام سبک و سنگینی نباید در حالی که استان نیازمند آن است خارج شود.

استاندار کُردستان با اشاره به مشکلات حوزه حمل و نقل در کشور، افزود: دولت با توزیع لاستیک و تسهیل مشکلات رانندگان به کمکشان شتافته است و اگر این روند ادامه داشته باشد برای رفع مشکل حمل و نقل امکانات حمل و نقل دولتی و نظامی جایگزین بخش خصوصی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر