کد خبر: 2530

43 درصد کشته شدگان تصادفات رانندگی در کردستان سرنشینان وسایل نقلیه هستند.

به گزارش کردستان خبر، سرهنگ عیسی گوهری، رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه را آسیب پذیرترین قشر ترافیکی در معابربرون شهری استان عنوان کرد وگفت: در این میان متاسفانه  سرنشینان وسایل نقلیه با 43درصد بیشترین فراوانی کشته های جاده ای را به خود اختصاص می دهند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان با تاکید بر استفاده از کمربند ایمنی خصوصا در سطح جاده ها و معابر برون شهری استان تصریح کرد : بررسی های آماری نشان می دهد بیشترین علت کشته شدن سرنشینان خودروها در تصادفات به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی بوده است .

وی موتورسیکلت سواران و عابران پیاده را قربانیان تصادفات جاده ای درکردستان عنوان و اظهار داشت : بیش از 26 درصد کشته شدگان تصادفات رانندگی موتورسیکلت سواران و عابران پیاده بوده اند که در نوع خود آمار تکان دهنده ای است .

گوهری با تاکید براینکه برنامه های متنوع آموزشی در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیکی موتورسیکلت سواران و عابران پیاده  با همکاری صدا وسیما و دیگر دستگاه های فرهنگی و دخیل در حوزه ترافیک طرح ریزی واجرایی می شود اظهار داشت : ارتقاء فرهنگ ترافیکی نقش بسزایی در کاهش سوانح و حوادث ترافیکی دارد.

این مقام انتظامی با تاکید براینکه 50 درصد تصادفات جاده ای طی این مدت واژگونی خودروها ناشی از عدم توانایی راننده درکنترل وسیله نفلیه به علت سرعت غیرمجاز بوده است بیان کرد : بیشترین تصادفات در روزهای پایانی هفته و در بین ساعت 16 الی 20 بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستانتصادف را محصول تخلف دانست و تاکید کرد : پلیس راه کردستان با تخلفات رانندگی خصوصا تخلفات حادثه ساز به شدت برخورد کرده و اجازه به خطر انداختن جان رانندگان بی گناه توسط افراد بی توجه به قوانین و مقررات رانندگی را نخواهد داد.

وی در پایان با تاکید براینکه جاده هیچ گاه محلی برای تمرین رانندگی نیست از رانندگانی که تازه موفق به اخذ گواهینامه رانندگی شدند خواست که از تردد در سطح جاده ها جدا خودداری کرده و با کوچکترین اشتباه جان خود و دیگر سرنشینان را به خطر نیندازند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر