کد خبر: 2537

فرمانده سپاه کردستان از برگزاری رزمایش امنیتی محرم در روز 15 مهر در کامیاران خبر داد.

به گزارش کردستان خبر، فرمانده سپاه بیت المقدس کُردستان، گفت: رزمایش امنیتی محرم، فردا ۱۵ مهر در کامیاران برگزار می‌شود. 

سردارمحمّدحسین رجبی امروز در جمع خبرنگاران، افزود: هدف از این رزمایش نشان دادن اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح و نیز آموزش و ارزیابی قابلیتها، مهارت‌های فردی و جمعی و در نهایت تأمین هرچه بهتر امنیت مردم است.

وی گفت: بخش اوّل رزمایش محرم در سه مرحله در سنندج انجام شده و مرحله پایانی آن فردا در منطقه شاهو کامیاران با تجهیزات مدرن و به صورت زمینی و هوایی انجام می‌شود.

به گفته سردار رجبی، در این رزمایش، نقاط شناسایی شده در کوه‌های شاهو با آتش توپخانه و نیرو‌های تکاور نشانه گرفته می‌شود.

وی  اظهار داشت: با تلاشی که برای امنیت پایدار از سوی نیرو‌های مسلح صورت می‌گیرد اینک شرایط برای اقدامات توسعه‌ای در این استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه نیرو‌های نظامی از خود مردم هستند، گفت: همه اقدامات نیرو‌های مسلح در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب و حفاظت و حراست از نظام اسلامی است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه مردم کردستان اقتدار و توانمندی خود را به مردم کشور شناسانده‌اند، به فرموده رهبری اشاره و تصریح کرد: مردم کردستان در 2 جبهه با گروهک‌ها و بعثی‌ها جنگیدند و اینک شایان توجه‌های بیشتری در عرصه‌های مختلف هستند.

وی با اشاره به برخی از برنامه‌های رزمایش محرم اظهار کرد: تک نیرو‌های عملیاتی به ارتفاع، اجرای آتش ادوات به‌صورت گسترده در زمان معین و اصابت به نقاط تعیین شده از جمله برنامه‌های این رزمایش است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه آتش توپخانه و ادوات زرهی و آتش هوانیروز نیز در این رزمایش برنامه‌ریزی شده است، گفت: در این رزمایش هلی‌بُرن نیرو‌ها به مناطق مشخص شده اقدامات پهبادی شناسایی و عملیاتی هم صورت می‌گیرد.

 

وی به خدمات جانبی قرارگاه سازندگی سپاه برای مردم هم اشاره کرد و گفت: بیمارستان صحرایی عارفیان که ترکیبی از نیرو‌ها و تجهیزات بهداری نیروی زمینی سپاه، شهید قاضی و قرارگاه حمزه سیدالشهدا(س) است در روستای گشکی مستقر می‌شود.

 

سردار رجبی افزود: تیم‌هایی در میان 25 تا 30 روستای اطراف حضور پیدا کرده به معاینه و درمان رایگان بیماران می‌پردازند و در صورت نیاز افراد را به بیمارستان صحرایی منتقل می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر