کد خبر: 2550

سخنگوی قوه قضاییه قوه قضاییه؛ برای رفع مشکلات مردم تمام قد ایستاده و دولت را کمک می کند.

به گزارش کردستان خبر، آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری کردستان با حضور معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه قوه قضاییه، نماینده ولی فقیه در کردستان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و جمعی از مدیران استان امروز یکشنبه (15 مهر) در مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

 

معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در این مراسم اظهار کرد: همه ما نسبت به جامعه و کشور و دین اسلام وظیفه داریم و با توجه به مشخص شدن وظایف و اختیارات هر سازمان و نهادی براساس قانون، اگر همه ما به قوانین الهی و همچنین قوانینی که در کشورمان وضع شده است، پایبند باشیم قطعا سعادت دنیا و آخرت ما تضمین خواهد شد.

 

حجت الاسلام غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای گفت: موفقیت قوا محدود به ظرفیت خود نیست، در چارچوب ظرفیت های نظام همه قوا باید ضمن توجه ویژه به وظایف خود از ظرفیت های همدیگر استفاده کنند تا شتاب خدمت رسانی در آسایش و آرامش مردم را بیشتر کنند.

 

وی تاکید کرد: دولت باید با توجه به ظرفیت قوای دیگر، همه درک، فهم، تلاش و اقداماتش را برای رفع مشکلات مردم بکار گیرد البته قوه قضاییه در این راستا تمام قد برای کمک به دولت در راستای رفع مشکلات موجود در جامعه ایستاده است.

 

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: ما در قوه قضاییه باید پناهگاه و ملجاء مردم در تظلماتشان باشیم؛ تحقق و گسترش عدالت هم از وظایف اصلی ماست که هدف تمامی انبیاء هم تحقق عدالت بوده است.

 

محسنی اژه ای ایجاد امنیت و فضای امن اجتماعی با کمک دیگران را از دیگر وظایف دستگاه قضا برشمرد و خطاب به قضات و کارکنان دستگاه قضا، گفت: از کمبودها و کاستی‌های حوزه قضا همچون کمبود کادر قضایی، بودجه و نیروی انسانی و ابزار و تجهیزات و فشارها و استرس‌هایی که بر قضات وارد می شود اطلاع دارم، اما ارزش کار ما در نزد خداوند بسیار بالاتر از این زحمات است.

 

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در شرایطی که یکی از مسایل اصلی، معیشت مردم است باید به تولید داخلی و سرمایه گذاری اقتصادی سالم و به هر آنچه که به اشتغال کمک می‌کند کمک کنیم. هدفگذاریمان کمک به تولید و اشتغال باشد البته برخورد با مفسدان و مجرمان باید به گونه‌ای باشد که به این امر لطمه نخورد.

 

وی تاکید کرد: از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها هم باید استفاده کنیم و این ظرفیت‌ها را روی هم بگذاریم تا زودتر به ننیجه برسیم و دشمن را ناامید کنیم.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه چهارشنبه هفته گذشته در حکمی محمدرضا مترقب را به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه تجدید نظر و رئیس کل جدید دادگستری استان کردستان منصوب کرد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه چهارشنبه هفته گذشته در حکمی محمدرضا مترقب را به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه تجدید نظر و رئیس کل جدید دادگستری استان کردستان منصوب کرد.

همپچنین رئیس قوه قضاییه در حکمی؛ علی اکبر گروسی رئیس شعبه اول دادگاه تجدید نظر و رئیس کل پیشین دادگستری استان کردستان را به سمت رئیس شعبه اول دادگاه تجدید نظر و رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی منصوب کرد.

 

علی اکبر گروسی در 14 سال گذشته عهده دار رئیس کل دادگستری استان کردستان بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر