مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی کردستان؛

کد خبر: 2556

امسال هفت هزار و ۴۵۰ هکتار از مزارع استان تحت کشت سیب زمینی قرار گرفته است.

به گزارش کردستان خبر، محمد صالح احمدی مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان در گفتگو با کردستان خبر اظهار داشت:امسال هفت هزار و ۴۵۰ هکتار از مزارع استان تحت کشت سیب زمینی قرار گرفته است.

وی میانگین برداشت سیب زمینی در استان را بین 30 تا 35 تن در هر هکتار اعلام کرد و افزود: بیشترین  محصول کشت شده سیب زمینی در شهرستان قروه و  دهگلان می باشد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه برداشت محصول سیب زمینی از اویل مهرماه در استان کردستان شروع شده و تا اواسط آبانماه به طول می انجامد، افزود: عمده ارقام کشت شده این محصول در استان شامل سانتا، جیلی، اسپریت، بامبا، آگریا و مارفونا است.

وی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال حدود 250 تا 270 هزار تن محصول سیب زمینی در استان کردستان تولید و برداشت شود.

احمدی افزود: با وجود اینکه امسال سطح زیر کشت سیب زمینی نسبت به سال گذشته بنا به دلایلی همچون بی رغبتی کشاورز به دلیل کاهش قیمت سیب زمینی  و فراوانی این محصول در سنوات گذشته؛ کمتر شده بود اما به دلیل انجام اقدامات مدیریتی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان همانند پرداخت تسهیلات به آبیاری نوار تیپ در مزارع، تامین ۸۰ تن بذر اصلاح شده و توزیع و معرفی ارقام زودرس تولید کاهش پیدا نکرد و معادل سال قبل و حتی بیشتر نیز می باشد.

 

گفتنی است؛ استان کردستان با تولید سالانه ۳۰۰ هزار تُن سیب زمینی رتبه چهارم کشور را دارد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

گفت: پیش بینی می‌شود با میانگین برداشت ۳۰ تن در هر هکتار حدود ۲۷۰ هزار تن از این محصول برداشت شود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر