در جلسه غیرعلنی امروز مجلس؛

کد خبر: 2565

مقرر شد ۲۰ میلیون از قشر‌های آسیب پذیر جامعه در دو مرحله بسته حمایتی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان دریافت کنند.

به گزارش کردستان خبر، بهروز نعمتی در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس افزود: جلسه غیرعلنی امروز با حضور آقایان نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ، حجتی وزیر جهاد کشاورزی ، معاون اقتصادی وزارت صنعت معدن و تجارت، رئیس تعزیرات حکومتی و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس در خصوص مطالبات متعدد اقتصادی برگزار شد.

وی ادامه داد: قرار شد با توجه به بحث های حمایتی، دولت به 20 میلیون از اقشار آسیب پذیر جامعه که درآمد کمتر از 3 میلیون تومان دارند در دو مرحله ، بسته حمایتی تعلق بگیرد.

نعمتی تاکید کرد: این بسته در هر مرحله 300 هزار تومان و 12 هزار و 500 میلیارد تومان مجموع پرداختی خواهد بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: قرار شد کمیسیون های اقتصادی، کشاورزی، بودجه و صنایع مجلس جلسات متعددی با دولت داشته باشند و در بحث تولید و گرانی ارتباط نزدیکی بین دولت و مجلس برگزار و مشکلات تولید حل شود.

وی با بیان اینکه مهار نقدینگی یکی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود اظهار داشت: نقدینگی سرگردان در جامعه بین 1600 هزار تا 1700 هزار میلیارد تومان است که قرار شد دولت و مجلس اقدام عملی برای حل این مشکل انجام دهند.

نعمتی با بیان اینکه واگذاری طرحهای عمرانی به بخش خصوصی یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود گفت: بر مبنای این جلسه و جلسات گذشته قرار شد تلاش دولت این باشد که از منابع صندوق ذخیره ارزی استفاده نکند و این منبع برای آیندگان حفظ شود.

وی در ادامه در خصوص موضوع کالاهای اساسی کشور نیز گفت: هیچ مشکلی از نظر تامین کالاهای اساسی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نداریم و وزیر جهاد کشاورزی به مجلس قول دادند که نیازمندی کالاهای اساسی کشور را تامین کنند.

نعمتی تاکید کرد: انبارها و سیلوهای کشور اشباع است.

معرفی وزرای پیشنهادی؛ دو هفته دیگر

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: وزرای پیشنهادی دولت دو هفته دیگر معرفی می شوند.

بهروز نعمتی در ادامه مصاحبه با خبرنگاران افزود : براساس رایزنی صورت گرفته با سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس دفتر رئیس جمهور وزرای اقتصاد و امور دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو هفته دیگر به مجلس معرفی خواهند شد، البته شریعتمداری هنوز استعفا نداده است.

وی در خصوص موضوع گرانی ها و افزایش قیمت ها تصریح کرد: رئیس تعزیرات حکومتی در جلسه غیرعلنی امروز در خصوص احتکار، گرانفروشی و چند قیمتی ها گزارشی به نمایندگان مجلس ارائه داد، همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه نوسانات قیمت ارز را یکی از دلایل این مهم دانست و بر این اساس دولت و مجلس باید با یکدیگر به صورت همسو تلاش کنند تا این مسئله نیز برطرف شود.

وی افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه غیرعلنی امروز تعیین زمان بندی برای اقدامات دولت امری مهم محسوب می شود و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داد برنامه زمان بندی را هر چه زودتر به مجلس ارائه دهد.

نعمتی با اشاره به اینکه دولت مکلف شد 25 قلم کالای اساسی را که مورد نیاز مردم است تامین و به اقشار نیازمند ارائه دهد، گفت: این اتفاق در 6 ماهه دوم سال و در دو نوبت انجام خواهد شد و محل پرداخت آن نیز مشخص و بانک اطلاعاتی افراد نیز تشکیل شده است.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر