کد خبر: 2570

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در سنندج باحضور مسئولین ملی، استانی و از اقلیم کردستان عراق، آغار به کار کرد.

به گزارش کردستان خبر، صبح امروز چهارشنبه ۱۸ مهر با حضور جمعی از مسولان کشوری و استان نماینده ولی فقیه در کردستان استاندار کردستان، سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان و اصحاب فرهنگ و هنر گشایش یافت.
 
مراسم گشایش این نمایشگاه با حضور جمع کثیری از مردم فرهنگ دوست استان کردستان همراه بود.
 
هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برگزار می شود.
 
٦٣٦  ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند که کتاب های خود را در ٢٣٠ غرفه به نمایش می گذارند که غرفه ها شامل ٢٠٥ مورد ویژه ناشران خارج از استان و ٢٥ غرفه برای ناشران استان است.
 
٤١٢ ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با شرکت ٣٦٢ ناشر و نمایندگی داخلی شامل ١٩٥ ناشر مستقل، ١٥٧ ناشر نمایندگی، ١٠ ناشر استانی و ٥٢ ناشر لاتین برپا می شود.
 
کتاب های این نمایشگاه با حداقل ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف ١٠ درصدی ناشران عرضه می شود.
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: استقبال بی نظیر مردم استان از هفتمین دوره این نمایشگاه، باعث شد تا بازگشایی هشتمین دوره همزمان با آغاز سال تحصیلی و برای استفاده دانشجویان باشد، در بسیاری از استان‌های دیگر امسال بیست و پنجمین دوره خود را سپری می‌کنند، گفت: کردستان هم اکنون دوره هشتم خودرا سپری می‌کند.

جلال قلعه شاخانی افزود :برای جلوگیری از روند توقف دوره تصمیم بر آن شد از سال گذشته توالی برگزاری آن رعایت شود و امروز پس از ۶ ماه دوره هشتم آن به منطور سهولت دسترسی اصحاب فرهنگ و هنر به همه تازه‌های نشر در حال برگزاری است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر