کد خبر: 2579

40 درصد کل جامعه هدف استان را تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند.

به گزارش کردستان خبر، جبار احمدپور در چهارمین همایش استانی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر روز پنجشنبه در فرمانداری قروه اظهار داشت: جامعه مشمول بیمه روستائیان و عشایر در سطح استان را 138 هزار خانوار می باشد و این صندوق موفق شده 40 درصد کل جامعه هدف را تحت پوشش خود قرار دهد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان افزود: میانگین آماری مشمولان این صندوق در سطح استان 10 تا 12 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده که از نقاط مهم و تأثیرگذار قابل ذکر است.

وی مشمولین این مجموعه را شامل سه دسته فوتی، بازنشستگی و از کار افتادگی بیان کرد و گفت: تاکنون در استان 641 حکم بازنشستگی پیش از موعد، در بحث فوتی 897 خانوار و در بحث از کار افتادگی 179 خانوار در حال دریافت حقوق و مستمری ماهیانه از این صندوق هستند.

احمدپور در بخشی دیگر از سخنانش بیان کرد: جامعه هدف در اصل روستاییان و عشایر بوده که از 4 سال پیش کشاورزان غیرساکن که ارتباط سکونتی و کشاورزی با روستا داشته و شهرهای زیر 20 هزار نفر با هر نوع شغل را نیز تحت پوشش خود قرار داد.

وی اظهار کرد: مجموعه ما به عنوان دومین مجموعه بیمه دولتی بوده که متولی بیمه جامعه هدف‌های مورد اشاره با اولویت روستاییان در سطح کشور است.

وی عضویت در این صندوق را اختیاری عنوان کرد و ادامه داد: این بیمه از خدمات ارزان دولت و مختص طیف ضعیف جامعه روستایی و حاشیه شهری است.

 

عضو هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور نیز گفت: این صندوق یک نهاد نسبتا دولتی است که از سال 1384 در زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف بیمه فرگیر مردم کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

حامد قادر مرزی افزود: روستاییان، کشاورزان و عشایر بخصوص کشاورزان غیر ساکن و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر و همچنین گروه های فعالیتی از جمله رانندگان، قالی بافان، تولید کنندگان صنایع دستی و تمام واحدهای صنفی که با صندوق تفاهم نامه دارند می توانند بیمه شده این صندوق باشند.

وی اظهار داشت: این صندوق با توجه به دولتی بودن از یک ضریب بالای امنیتی برای مردم برخوردار است و به مردم کردستان توصیه می شود با عضویت در این صندوق از مزایا و خدمات آن بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر