با حضور خبرنگاران و عکاسان

کد خبر: 2599

نخستین جشنواره بزرگ برداشت انار در چهار روستای اورامان کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، چیا سهراب نژاد امروز در نشست خبری در رابطه با جشنواره انار اورامان، اظهار کرد:  این جشنواره در سه حوزه برگزار می‌شود که ابتدا به مدت سه روز در 4 روستای ژیوار، بلبر، سلین و ناو با حضور خبرنگاران و عکاسان و علاقمندان به حضور در جشنواره برگزار می‌شود و اختتامیه رسمی آن نیز در سنندج با تقدیر از عکاس بهترین تک عکس، بهترین مجموعه عکس و بهترین یادداشت و گزارش نیز با رای داوران و با حضور مسئولان استان برگزار خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان عنوان کرد: سمینار تخصصی این جشنواره نیز که سومین حوزه برگزاری جشنواره است، با مسئولیت دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری موفق جشنواره انار علاوه بر کسب اعتبار برای استان، باید زمینه پایه ریزی برگزاری جشنواره ملی انار اورامان در سال‌های آتی را فراهم کند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای برگزاری این جشنواره، عنوان کرد: افراد زیادی از سراسر استان برای حضور در جشنواره از طریق تورهای گردشگری و ... ثبت نام کرده‌اند که با توجه به این حجم از حضور مخاطب، امنیت و نظم مراسم بحث مهمی است که باید با همکاری ادارات مختلف تامین شود.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: برگزاری جشنواره "هه نار" اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.

 

گفتنی است جشنواره بزرگ برداشت انار در روزهای ۲۵ لغایت ۲۷ مهرماه در چهار روستای اورامان برگزار می‌شود.

همزمان با برگزاری جشنواره، سمینار علمی تخصصی نیز با همکاری دانشگاه پیام نور استان و نمایشگاه عکس در شهر سروآباد برپا می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر